2017.03.26. 15:25

Nem sokon múlott a bravúr

Balmazújváros - Vereséggel debütált az Újváros kispadján az új vezetőedző, Tréki Tamás.

A jó erőkből álló Csurgó együttesét látta vendégül a Balmazújváros a Kőnig Rendezvényközpontban a férfi kézilabda NB I. 21. fordulójában, szombaton este.

Hét közben ismét edzőváltáson estek át az újvárosiak, Magi Serra helyett immár Tréki Tamás ült a hajdú-bihariak kispadján. Nem sokon múlott a bravúr, de végül a papírformának megfelelően nyert a Csurgó, 29–28 lett a vége.

Balázs adta meg az alaphangot, majd megkezdődött a nagy rohanás. A mérkőzés eleje kiegyenlített játékot hozott, egyik egylet sem tudott meglépni, a 10. percben 6–6-ot mutatott az eredményjelző. A folytatásban is fej-fej mellett haladtak a csapatok, igaz, a 24. minutumban négygólos előnyben volt a Csurgó, 13–9. Ekkor le tudták szakítani a vendégek a Balmazt, félidőben 16–11-re ment Sótonyi László alakulata.

A szünet után próbált kapaszkodni az Újváros, a hátrány folyamatosan csökkent, a 39. percben már csak egy volt közte, 19–20. Kiegyenlíteni azonban nem sikerült, a végén Hanták és Kekezovics is betalált, de egy gól így is hiányzott az ikszhez.

A kiesés ellen menekülő Balmazújváros kilenc ponttal továbbra is az utolsó előtti, 13. helyen áll.

BALMAZÚJVÁROSI KK–CSURGÓI KK 28–29 (11–16)

Balmazújváros, 700 néző. V: Bonifert, Oláh

BALMAZÚJVÁROS: Paul – MATEO 4, Sztojanovics 3, BALÁZS S. 5, SIMOVICS 3, Hanták 1, KEKEZOVICS 6 (2). Csere: Pásztor (kapus), Jordán 2, Rasics, Bali 3, Temesvári, Vranac, Vahnovics 1, István. Edző: Tréki Tamás

CSURGÓ: Balogh T. – VARJÚ 3, ASZTRASAPKIN 4 (2), Hadziomerovic 1, J. Mikita, FALUVÉGI 4, GAZDAG 9. Csere: Balogh Á. (kapus), Halász L. 1, Oslak 2, Radjenovics 3 (2), Jerebie 2, Rodrigues, Géczi Á., Mátó I., Csordás. Edző: Sótonyi László

Az eredmény alakulása: 4. perc: 1–3. 8. p.: 3–6. 22. p.: 8–12. 34. p.: 13–19. 46. p.: 20–23. 50.p.: 24–26. 57.p.: 25–28

Kiállítások: 10, ill. 20 perc

Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4

Csak a Csurgói KK győzött idegenben a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.