2008.06.27. 18:35

Szávay a 16 között Wimbledonban

<p>Szávay Ágnes bejutott a legjobb tizenhat közé a wimbledoni nyílt teniszbajnokságon, pénteken. A magyar lány a spanyol Anabel Medina Garriguest verte a harmadik fordulóban, három játszmás, csaknem két óráig tartó mérkőzésen.</p>

Szávay ellenfele a következő fordulóban, az Ana Ivanovics - Jie Zeng meccs győztese lesz.

A magyar teniszező egyszer még pályára lép pénteken, akkor a női páros második fordulójában. Az orosz Szafinával az oldalán a Loit, Parmentier francia duóval mérkőzik.

Wimbledon, női egyes, harmadik forduló:
Szávay Ágnes (magyar, 15. kiemelt) - Anabel Medina Garrigues (spanyol) 7:6 (5) 2:6 6:2