szon-sportoldal

2008.04.21. 20:38

Farkaséhesek az aranyra

<p>Miként a kupadöntőben, a bajnoki fináléban is a Vasassal játszik a Betonút-NRK.</p>

Hol volt, hol nem volt, Farkasék ellen mesésen kezdődött a női röplabda bajnoki elődöntő harmadik epizódja. Hétfő este villámgyorsan kilenc pontos előnyt szereztek a párharcban 2:0-ra vezető nyíregyháziak, ám a BSE 14:5 után íziben öt pontot gyűjtött.

Az első játszma végére tartogattak még némi puskaport Szakmáryék, és végül könnyedén nyerték a szettet. A második játékrész a fordulataival a kupaelődöntőt és az NB I. Ligabajnokság elődöntőjének nyitányát idézte. Akkor is szívósan küzdöttek a városmajoriak, és bár a hajrában 23:22-re még az NRK vezetett, sikerült egyenlíteniük a támadásokat jól szövögető Takácséknak.

Újabb erőtartalékokat mozgósítottak Katonáék, akik a harmadik játszma közepétől meneteltek, a finisben még némi lazítás is belefért a tisztuló összképbe. A záróetapban hamar kitűzték a fehér zászlót a vendégek, miként az elején, ezúttal is tizenhat pontig jutottak. A Betonút-NRK bajnoki címvédő együttese ismét az aranyéremért küzdhet, ellenfele a Gödöllőt háromszor legyőző Vasas lesz április 30-tól.