2018.12.27. 08:45

Darts-vb: csütörtökön folytatják a küzdelmet

London - A kilencedik kiemelt James Wade kétszettes hátrányból felállva 4:3-ra legyőzte honfitársát, Keegan Brownt a londoni PDC-dartsvilágbajnokság harmadik fordulójában, ezzel bejutott a legjobb 16 közé – írja az nso.hu.

A háromszoros vb-elődöntős angolon kívül vasárnap továbbjutott Brendan Dolan és Chris Dobey, míg este Adrian Lewis és a címvédő Rob Cross is simán győzött.

Keegan Brown a játszmákat tekintve 2:0-ra és 3:1-re is vezetett esélyesebb honfitársa, James Wade ellen, majd 3:2, 2:2-nél a győzelemért kezdhetett, de a legfontosabb pillanatokban Wade megfordította a meccset. A kilencedik kiemelt angol a döntő szettben egyszer ugyan elveszítette a kezdését, ám a kiszállókon háromból három nyilat a dupla mezőbe dobott.

Kiesett a holland Vincent van der Voort, aki a 28 éves angol Chris Dobeytól kapott ki szettelőnyről. Az angol az utolsó hét legből hatot megnyert, és a teljes mérkőzést tekintve 51.6 százalékos hatékonysággal értékesítette a kiszállókat (16/31).

„Ha hozom a saját játékomat, nem látom okát, hogy miért ne verhetném meg Garyt is!” – nyilatkozta Dobey, aki a 16 között Gary Andersonnal játszik.