2018.02.09. 10:48

A csatát elveszítették, a háborút megnyerték a debreceni bowlingosok

Debrecen - Megszerezte a Nemzeti Bajnokság első osztályának harmadik helyét a Cívis Bowling Team. Két mérkőzésen dőlt el a bronzérem sorsa, az ATTE Bee csapata ellen.

Az első összecsapáson, hazai pályán, Tiszaújvárosban 12–10 arányban győzött a debreceni együttes. A visszavágó, Budapesten, nem volt túl magas színvonalú, de annál izgalmasabb. Rosszul kezdett a Cívis BT, egymás után négy egyéni meccset vesztett el. Később azonban egyre javult a cívisvárosiak teljesítménye, az eredmény 11,5–10,5 lett, a csatát elvesztette a debreceni egylet, de a háborút megnyerte.

Nagy megtiszteltetés érte a Cívis Bowling Team játékosát, tavalyi teljesítményének és ranglistapontjainak köszönhetően bekerült a női válogatott keretbe Szabó Ilona. Ezzel megkapta az esélyt, hogy részt vegyen az idén Brüsszelben rendezendő Európa-bajnokságon. Rövid időn belül egyébként ő a második debreceni játékos, aki válogatott mezt húzhatott magára, tavaly Hossóné Béres Éva a senior vb-n képviselte a Cívis Egyesületet.