2017.09.28. 18:43

DKSI: négy debreceni állt rajthoz Norvégiában

Debrecen - Két DKSI-s bringás, Peák Barnabás és Kiss Hunor is szerepelt a novvégiai Bergenben rendezett Országúti Kerékpáros Világbajnokságon, ahol Barna egyetlen magyarként az időfutam számban is indult. Futamában, az U23-asok között végül a 33. helyen zárt, sajnos egy váratlan defekt miatt meg kellett állnia, értékes időt veszítve.

Az U19-es fiúk mezőnyversenyén Kiss Hunor szerepelt, de kiszólították, így nem fejezhette be a versenyt. Itt a magyar csapatból Orosz Gergő tudta teljesíteni a távot, aki végül 62. lett. Az U23-as férfi mezőnyversenyen a válogatottból sokáig szökésben volt Pelikán János, ám a szökést befogta a mezőny, ő pedig feladni kényszerült. A KONTENT-DKSI válogatott versenyzője Peák Barnabás a mezőnyben kerékpározva végül 100. helyen ért célba, egyedüli magyarként! A nőknél két magyar versenyző, Király Mónika és Benkó Barbara indult, sajnos ők sem tudták befejezni.