2016.12.10. 16:27

Zárásként új pályacsúcsok

Debrecen - Az Oxigén Kupa futóverseny-sorozat 3., idei utolsó fordulóján álltak rajtvonalhoz a résztvevők a hétvégén Debrecenben.

A Nagyerdőn megrendezett viadalon összesen 399-en érkeztek célba. Bár az időjárás nem volt kegyes a sportolókhoz, a pálya minőségével meg voltak elégedve a futók, akik több táv közül választhatták ki a számukra legideálisabbat.

Kifejezetten jó teljesítmények emelték a verseny színvonalát, 5 km-en Pápai Márton pályacsúccsal (14:25) nyert, a nőknél 10 km-en Pásztor Kornélia (W40-ben, 39:57) és Enyediné Dobai Henriett (W35-ben, 40:47) döntött új rekordot, míg W50-ben Sipos Nóra állított be új pályacsúcsot ( 23:25) 5 km-en.

Külön dicséret illeti meg a serdülő gyerekeket, akik a saját futamuk után 5 km-en is indultak, illetve azokat, akik az 5 és 10 km-t egymás után teljesítették!

Az Oxigén Kupa következő fordulóját január 14-én rendezik.