2016.02.26. 07:34

Katasztrofálisan indult a meccs, de még időben eszméltek

Balmazújváros - A hajdúsági csapat fordulatos meccsen végül 27–24-re verte a PLER-t.

Ahogy számítani lehetett rá, óriási küzdelem alakult ki a Kőnig-Trade Balmazújváros és a PLER-Budapest között csütörtökön este a Lőrinci Sportcsarnokban, a K&H férfi kézilabda liga 23. fordulójában. A meccs eleji görcsösség után még idejében feljavult a Balmaz teljesítménye, mely megérdemelt háromgólos sikert aratott.

Közeledtek

Borzalmasan kezdte a találkozót Füzesi Ferenc alakulata, sem a védekezés, sem a támadás nem ment az újvárosiaknak, a 10. percben 6–4-re vezettek a fekete szerelésben játszó hazaiak. Sőt, nem sokkal rá már 10–4-re ment a PLER, melynek hálóőre bravúrt bravúrra halmozott. Aztán kezdett egyre jobban összeállni a Balmaz, idő közben kapust is cseréltek, Pajkó jött Paul helyett, ami remek húzásnak bizonyult.

Ugyan továbbra is igen sok technikai hiba jellemezte a hajdú-bihariak játékát, egyre csökkent a hátrányuk, a 23. minutumban 11–10-et mutatott az eredményjelző. A szünethez közeledve fokozódtak az izgalmak, a pestiektől három embert is kiállítottak, de Oláh és Hanták is kihagyott egy-egy büntetőt. És ha ez nem lett volna elég, két perccel az első félidő vége előtt újra kezdtek meglépni Hutvágner István tanítványai, akik a végén nem koncentráltak, 15–14 volt az állás a pihenő alatt.

Fontos győzelem

A második játékrész elején gyorsan egalizált az Újváros, majd a 33. percben, a meccs során először vezetett a Füzesi-gárda, Temesvári lőtt szép gólt (15–16). A folytatásban pedig egyre nőtt az előny, 16–19. Nem sokkal rá összekapták magukat a vendéglátók, a hajrá azonban egyértelműen az Újvárosé volt, az 54. percben 26–21-re vezettek Baldáék, akik 27–24-re meg is nyerték az összecsapást, begyűjtve ezzel a nagyon fontos két pontot.

A jelenleg 18 ponttal a tabella hatodik helyén álló, felsőházba igyekvő Újváros legközelebb jövő pénteken 18 órától hazai pályán fogadja a Mezőkövesdet.

PLER Budapest - Kőnig-Trade Balmazújváros 24–27 (15–14)

Lőrinci Sportcsarnok, 365 néző. V: Bonifert, Oláh

PLER: Kránitz – Sinkovits 1, LEIMETER 4, Bakos Gy. 2, LÓKODI 8, Kocsi, Radjenovic 6 (2). Csere: Tóth N. (kapus), Benmiloud 1, Bujdosó, Laurencz 1, Oláh T. 1, M. Mikita, Nagy Sz. Edző: Hutvágner István

BALMAZÚJVÁROS: PAUL – Balda 3, Pérez 1, Korsós, Balázs, Lazic, KEKEZOVICS 4. Csere: Pajkó (kapus), István 1, Oláh G. 5 (3), Hantak 4 (1), VRANAC 4, TEMESVÁRI 5. Edző: Füzesi Ferenc

Az eredmény alakulása: 6. perc: 4–0. 15. p.: 10–4. 22. p.: 11–10. 38. p.: 16–19. 44. p.: 20–20. 54. p.: 21–26

Kiállítások: 6, ill. 12 perc

Hétméteresek: 3/2, ill. 7/4