2015.03.28. 19:23

Gólzáporos összecsapások

A megyei első osztály 20. fordulójának pénteki/szombati játéknapján négy mérkőzést játszottak: pénteken a DEAC könnyedén verte a Polgárt, szombaton pedig a hazai környezetben futballozó csapatok (Berettyóújfalu, Balmazújváros, Nagyhegyes) tudták megszerezni a három-három pontot.

Berettyóújfalu-Hosszúpályi 5-1 (4-0)

100 néző, vezette: Nagy N. (Szabó F., Erdélyi P.)

Berettyóújfalu: László M. - Szitkó R., Jancsó A., Nagy Z. (Kardos I.), Csordás J., Sándor Sz., Nagy R. (Varga Zs.), Ékes G., Harmati T., Magyar Sz., Faragó L. Edző: Szitkó Róbert.

Hosszúpályi: Szemes L. - Balogh J., Horogh F., Kassay G., Lakatos Zs. (Szabó G.), Olajos G., Patka J., Purguly E., Tamás M. (Rostás K. (Duró G.)), Lakatos I. (Lakatos S.), Nagy S. Edző: Selyem Nándor.

Gól: Harmati T., Szitkó R. (2), Jancsó A., Kassay G. (öngól), illetve Purguly E. Jók: Harmati T., Nagy Z., illetve Patka J., Purguly E. Ifi: 2-6.

Szitkó Róbert: - Az első félidőben helyenként tetszetősen és szépen futballoztunk, emellett eredményesen is – ennek köszönhetően el is döntöttük a mérkőzést. A második játékrésszel kicsit elégedetlen vagyok, mivel minden játékosom gólt szeretett volna lőni, s emiatt nem tartották be a rájuk bízott feladatokat. Ettől függetlenül gratulálok az egész csapatnak!

Selyem Nándor: - A mai napon igen szerény teljesítményt nyújtottunk, ezzel a hozzáállással nem is lehetett más az eredmény. Gratulálok az Újfalunak!

Nagyhegyes-Ebes 4-1 (2-1)

100 néző, vezette: Gulyás L. (Csizmadia M., Katona D.)

Nagyhegyes: Ferenczi T. (Marton A.) - Vincze S., Bodnár I., Kasuba M., Tóth I. (Magyar A.), Ladányi D., Bácsi Á. (Szász E.), Kovács I. (Simicskó Gy.), Varga D. (Szilágyi G.), Bagi T. (Tóth P.), Szűrös B. (Pallai Zs.). Edző: Tóth Péter.

Ebes: Nagy B. - Kelemen L., Szabó G., Szabó Zs., Leiter K., Kovács M., Nagy I., Dávid G. (Kovács P.), Iván R. (Szűcs P.), Mészáros T., Szegi Zs. (Dörgő K.). Edző: Bernáth Lajos.

Gól: Kovács I., Bácsi Á., Simicskó Gy., Bagi T., illetve Mészáros T. Jók: Kelemen L., Szabó G. Ifi: -

Tóth Péter: – A nagyon nagy szélben nehéz volt futballozni az igazán szívós ebesi csapat ellen, de a csapat mindent megtett azért, hogy minél eredményesebbek legyünk. Ügyesen kihasználtuk egyéni hibáikat. További sok sikert kívánok ellenfelünknek!

Bernáth Lajos: - A mérkőzés összképét tekintve rossz időben kaptuk a gólokat. A hazaiak jobban alkalmazkodtak az időjárási körülményekhez. Gratulálok a Nagyhegyesnek!

Balmazújváros-Monostorpályi 4-3 (2-3)

100 néző, vezette: Seres L. (Eszterhai B., Szűcs A.)

Balmazújváros: Csobán I. - Éder G., Posta L., I. Abdulmaati (Jókai T.), Szűcs Z. (Bodnár M.), Vénig A., Szabados M., Koroknai N. (Radócz Sz.), Szabó B., Posta I. (Posta N.), Kaszás T. (Vincze Cs.). Edző: Poczetnyik Csaba.

Monostorpályi: Szabó A. - Tapoti J., Váczi Z., Bodnár L., Kun Á., Kőnig A., Apagyi R., Gyügyei Z., Nyilas Sz., Gyöngy T., Pataki E. Edző: Nyilas József.

Gól: Szabó B. (2), Kaszás T., Posta N., illetve Pataki E. (2), Gyöngy T. Jók: Éder G., Szabó B., Vincze Cs., Vénig A., illetve Szabó A., Pataki E. Kiállítva: Posta L. Ifi: 8-3.

Poczetnyik Csaba: - Az idény legjobb meccsét láthatták nézőink. Amely csapat 2-3-ról tíz emberrel tud nyerni, minden dicséretet megérdemel. Remélem, a sok sérült játékosunk miatt nem fizettünk túl nagy árat ezért a három pontért.

Nyilas József: - Az első tizenöt percre „bent maradtunk” az öltözőben, de ezt követően a csapat nagy erőket mozgósított, s megfordította az eredményt. Sajnos azonban ez sok erőt kivett belőlünk, s a hetvenedik percre elfogyott a szufla. Ettől függetlenül büszke vagyok a srácokra, hiszen mindössze tizenegy játékos állt ki a mérkőzésre. További sok sikert kívánok a Balmazújvárosnak!

Pénteken játszották:

DEAC-Polgár 5-2 (4-1)

100 néző, vezette: Hajdú I. (Percze Zs., Berettyán Z.)

DEAC: Tóth F. - Tóth L., Tóth Z., Fodor T., Barabás Z., Ozsváth J., Révai Z., Boros M. (Horváth A.), Brehószki B. (Bencze Z.), Csörgő K. (Takács Á.), Molnár M. Edző: Sáfár László.

Polgár: Sipos N. - Szajevics P., Pöstényi I., Rácz J., Tóth K. (Kiss T.), Rézműves R. (Pázmándi F.), Kiss A. (Reszegi T.), Molnár D., Kovács K. (Polonkai L.), Hágen B., Reszegi L. Edző: Polonkai László.

Gól: Boros M. (3), Molnár M., Bencze Z., illetve Pöstényi I., Polonkai L. Jók: Tóth Z., Ozsváth J., Boros M., illetve senki. Ifi: 6-2.

Sáfár László: - Egy rendes, megyei első osztályú mérkőzésen sikerült könnyed győzelmet aratnunk.

Polonkai László: - Az első percben egy bedobás után kaptunk gólt, a második félidőben mi kezdtünk, de rögtön utána betalált ellenfelünk. Sok egyéni hibát vétettünk, ebből a hazaiak rendre helyzetbe kerültek, s legtöbbször gólt is rúgtak – ha ezen javítani tudunk, lehet esélyünk, addig viszont semmiképp. Gratulálok a stílusosan futballozó DEAC-nak!