A Loki edzője elmondta, keményen kell dolgozniuk, hogy pontokat szerezzenek a hátralévő BL-fordulókban.

Molnár Szilárd

Szilágyi Zoltán, a DVSC Schaeffler vezetőedzője

Forrás: Kiss Annamarie

A jó kezdés ellenére komoly pofont kapott a DVSC Schaeffler a Bresttől a Bajnokok Ligájában szombat este. A mieink 20 percig pariban voltak a franciákkal, de aztán fokozatosan nyílt az olló, a hajrá tétje az volt, tízen belül vagy kívül marad a Loki a lefújáskor. A vége 38–28 lett, így a hazaiak visszavágtak az októberi 30–23-as vereségért.

Lefagytak

A lefújás utáni hivatalos sajtótájékoztatón a csapatkapitány Hornyák Dóra elismerte, nem a Loki napja volt a múlt szombati: –Először is gratulálok a Brestnek! Nem a mi napunk volt, rengeteg hibát követtünk el támadásban és védekezésben, ezért kaptunk ki – magyarázta röviden.
Szilágyi Zoltán vezetőedző is sokkal többet várt a csapatától. – A Brest jó együttes, ezt a mostani meccsen megmutatták, megérdemelték a győzelmet – hangsúlyozta. – A második félidőben teljesen lefagytunk, számos hibát vétettünk: labdaeladások, technikai hibák, ezek miatt nem tudtunk megállítani a hazaiak lerohanásait, és kaptunk sok gólt, amik összességében eredményezték a nagy különbséget. Remélem, a következő meccseken jobbak leszünk. Fejlődnünk kell, és keményen dolgozni, hogy pontokat szerezzünk a hátralévő fordulókban – elemezte a szakember.

A DVSC-re két idegenbeli mérkőzés vár a héten: szerdán 18 órától Vácott vív Magyar Kupa találkozót, míg vasárnap 16 órától a Buducsnoszttal csap össze a Bajnokok Ligájában.

Női Bajnokok Ligája, 9. forduló
BREST BRETAGNE–DVSC SCHAEFFLER 38–28 (19–14)
Brest Aréna, 4100 néző. Vezették: Merisi, Pepe (olaszok)
Brest: Foggea – Toublanc 3 (2), Maszlova 7, Faure 1, Foppa 5, Barbosa 9, Mauny. Csere: Filter (kapus), Jarrige 1, Lassource, Coatanea 6, N”Diaye, Kouyate 3, Dembelé 3. Vezetőedző: Pablo Morel
DVSC: Gabriel – Grosch 1 Hámori 1, Füzi-Tóvizi, Planéta 3, Vámos P. 4, Petrus 1. Csere:  Bartulovic (kapus), Kácsor 4, Töpfner 4 (3), Haggerty 1, Hornyák D., Jovovics 4, Vámos M. 3,  Johansson 2, Csernyánszki. Vezetőedző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása: 8. perc: 4–5. 13. p.: 8–5. 17. p.: 10–7. 23. p.: 13–12. 27. p.: 15–14.  38. p.: 26–15. 45. p.: 29–21. 55. p.: 35–24.
Kiállítások: 4, illetve 6 perc. Hétméteresek:  2/2, illetve 3/3