Andjelko Mandics jobban örült volna, ha nem annyira szoros a vége.

Molnár Szilárd

Djordje Drenovac, a DEAC kosárlabdacsapatának kulcsembere

Forrás: DEAC-archív

Egy végig izgalmas mérkőzésen győzelemmel búcsúztatta az évet a DEAC kosárlabda együttese. A debreceniek a második félidőben fordították maguk javára a találkozót, amelynek a hajrája igen szorosan alakult, de a fekete-fehérek okosan menedzselték az utolsó perceket.
Az összecsapás után sajtótájékoztatón Andjelko Mandics vezetőedző elmondta, meg lett az eredménye annak, hogy csapata végig koncentráltan, jó mentalitással kosarazott.: – Gratulálok a játékosoknak, nehéz meccset nyertünk meg, de erre számítottunk: sok küzdelem, lendülettel.

A vége felé lehet kicsit okosabbak voltunk, bár nem kellett volna ennyire izgalmassá tennünk az utolsó perceket, hiszen már tizenegy ponttal is vezettünk, de utána elkövettünk néhány hibát.

Visszajött a meccsbe az Oroszlány, de a végjátékban helyén volt az eszünk. Időnként szerencsénk is volt, de azt ki kell érdemelni. Boldog vagyok, mert szinte egész szezonban küzdünk a hozzáállással és a koncentrációval, ezek most megfelelőek voltak, így az eredmény is mindjárt jobb lett – hívta fel a fiygelmet a szakember.

Igyekeztek irányítani

Djordje Drenovac 18 pontjával ezúttal is együttese egyik húzóemberének bizonyult. – Tudtuk, hogy kemény meccs várt ránk. A csapat szinte stabilan játszott annak ellenére, hogy hol a hazaiak, hol mi vezettünk pár ponttal. Voltak hibáink, de szenvedélyesek voltunk, és igyekeztünk irányítani az egész meccset, hogy a lehető legjobb módon zárjuk le – értékelt röviden a délszláv játékos.

A DEAC legközelebb a Kecskemét vendégként lép pályára január 5-én, pénteken 18 órától.

Férfi kosárlabda NB I. A., 13. forduló
MVM-OSE Lions–DEAC 78–81 (18–20, 26–22, 15–22, 19–17)
Oroszlány, 1087 néző. Vezették: Kapitány, Ádám, Fodor.
Oroszlány: Riddley 24/6, Ruják A. 2, Szabadfi 2, John Jr. 9/6, Polutak 12. Csere: Balsay 8/3, Gholston 21/3, Gáspár. Vezetőedző: Simon Petrov
DEAC: Edwin 18/6, Hőgye 6/6, Drenovac 18/3, Williamson 12, Buljevic 6. Csere: T. Tadics 5/3, Mócsán 16/12, Czermann P. Vezetőedző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–7. 7. p.: 6–13. 7. p.: 12–13. 10. p.: 16–20, 13. p.: 24–30. 16. p.: 34–32. 19. p.: 42–38. 23. p.: 46–49. 28. p.: 51–62. 30. p.: 59–62. 31. p.: 60–67. 35. p.: 65–67. 38. p.: 67–75. 40. p.: 78–79.
Kipontozódott: Hőgye (29.), T. Tadics (40.)