szon-sportoldal

2008.03.31. 09:40

Elvérzett a listavezető Fehérgyarmaton

<p>A kézilabda NB II-ben a nőknél csupán a Mátészalka lépett pályára – a szatmári hölgykoszorú jó első félidő után bukott el a listavezetővel szemben. A férfiaknál Fehérgyarmaton elvérzett az ugyancsak első helyen tanyázó Sárospatak.</p>

Férfiak

Fehérgyarmati VSE-Fevill–Sárospatak 34–27 (13–13)
Fehérgyarmat, 400 néző, v.: Szikszai, Szilágyi. Fehérgyarmat: MiskolcziGacsályi 3, Tóth N. 4, Csapos 3, Koncz L. 12/2, Munkácsi 5, Kiss N. 3. Csere: Imre 3, Simon 1, Tóth G., Bihari. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 12, ill 14 perc. Hétméteresek: 2/2, ill, 4/4. A bajnokság éllovasa ellen nagyon jó teljesítményt nyújtottak a hazaiak. A második félidőben fegyelmezetlenül játszó vendégeknek esélyük sem volt a szoros eredmény elérésére. Ifi: 33–18.

Tiszavasvári–Eger 33–36 (14–16)
Tiszavasvári, 150 néző, v.: Vitális, Csörgő. Tiszavasvári: BoczákFedor 4, Róka 4/1, Csócsics 3, István 4, Rontó 11/5, Magyar 4. Csere: Bódor (kapus), Herbák 1, Markovics 2, Simon, Ényi, Mezei. Edző: Rontó Zsolt. Kiállítások: 6, ill. 18 perc. Hétméteresek: 10/6, ill 5/4. Ifi: 31–27.

Nők

Mátészalkai MTK–Heves 28–33 (17–15)
Mátészalka, 100 néző, v.: Pusztai, Szakács. Mátészalka: Kun K. – Poór 5, Kosztyú V. 2, Kovács M. 4/3, Jakab I. 9/1, Kiss J. 4, Erdei A. 3. Csere: Soltész (kapus), Németh N., Vassné.. Edző: Huszákné Huszák Erika. Kiállítások: 12, ill. 14 perc. Hétméteresek: 8/4, ill. 7/7. Az éllovassal szemben nagyon jó első félidőt produkált a Szalka, amely a folytásban sok helyzetet hibázott. Ifi: 22–24.