2008.05.27. 12:28

Szávay nehezen hozta az első meccset a Roland Garroson

<p>Szávay Ágnes továbbjutott a francia nyílt teniszbajnokságon, a Roland Garroson, miután hétfőn az első fordulóban három szettben legyőzte a világranglista 109. helyén álló japán Morita Ajumit.</p>

A 12. helyen kiemelt magyar versenyző nehezen birkózott meg ellenfelével, de végül győzni tudott.

Az első szettet meglehetősen simán hozta a magyar kiválóság, Morita mindössze egy gémet tudott megnyerni. A második játszma elején úgy tűnt, könnyedén nyerni fog Szávay, hiszen már 3:0-ra vezetett, ám ekkor magára talált a 18 éves japán, és végül 6:4-re megnyerte a szettet. A mindent eldöntő harmadik játszmában 3:0-ra elhúzott Morita, ám Szávay előbb egyenlített, majd megfordította az állást, és végül 6:1, 4:6, 6:4-re megnyerte az összecsapást.

A magyar klasszis a következő fordulóban az Jelena Vesznyina (orosz) - Sabine Lisicki (német) párharc győztesével fog találkozni.