2023.09.21. 17:42

Mindenki lehetőséghez jutott a Lokiban

Szilágyi Zoltán örült, hogy az eredmény alakulása miatt azok a kézilabdázók is több játéklehetőséghez jutottak, akik a korábbi időszakban kevesebbszer.

Molnár Szilárd

Gabrijela Bartulovic volt a DVSC egyik legjobja

Forrás: Czinege Melinda

A DVSC Schaeffler egy edzőmeccs-jellegű bajnokin győzte le 31–19-re a Dunaújvárost szerda este a bajnokság negyedik fordulójában. A mérkőzésre kilátogató nézők azt láthatták, hogy a Loki már az elejétől kezdve magához ragadta a gyeplőt, és stabilan tartotta az 1-2 gólos előnyét. A piros-fehérek a félidő derekától fokozatosan elléptek ellenfelüktől, így végül 16–7-es vezetéssel vonultak szünetre. Debreceni gólokkal folytatódott a találkozó a fordulást követően, a 44. percben már 23–11-re mentek Vámos Petráék, köszönhetően a jól működő debreceni védekezésnek. A végső dudaszóhoz közeledve talán kicsit visszavett a tempóból a Vasutas, de végig kezében tartotta a találkozót, és egyetlen percig sem volt kérdéses a győzelme.

Köszönik a gesztust

A találkozó lefújása után Szilágyi Zoltán, a Loki vezetőedzője elégedetten értékelt. A szakember kezdésként háláját fejezte ki a dunaújvárosiaknak, amiért sportszerűen belegyeztek abba, hogy a két gárda felcserélje a pályaválasztó jogot. – Köszönjük ezt a gesztust, így itthon játszhattunk – hangsúlyozta. – A védekezésünkkel elégedettek lehetünk, bizonyos hibák persze adódtak, de amit megbeszéltünk – amik alapvetően jellemző ránk, illetve az elveket, amik mentén haladunk taktikai szempontból – az szerintem rendben volt.

A lerohanásunk sem volt rossz, bár bevallom, egy kicsit azért többet vártam volna ettől, itt talán a technikai hibák a száma túl magas volt.

A huszadik perc környékén nyílt az olló, és onnantól kezdve egyértelműen a kezünkben tartottuk a mérkőzést egészen a végig – mondta el Szilágyi Zoltán, aki annak is örült, hogy az eredmény alakulása miatt azok a kézilabdázók is több játéklehetőséghez jutottak, akik a korábbi időszakban talán kevesebbet.

szilagyi-zoltan-gabrijela-bartulovic-loki-dvsc-schaeffler-kezilabda-debrecen-haon-sport-hajdu-bihar
Szilágyi Zoltán, a DVSC Schaeffler edzője

Megfelelő volt a gyakorláshoz

A nyáron éppen a Dunaújvárostól igazolt Gabrileja Bartulovic az eddig legjobb mérkőzését játszotta debreceni színekben, egészen kiemelkedő, 49 százalékos hatékonysággal védett.

Pedig a horvát kapus elmondta, egyáltalán nem volt könnyű számára a szerdai összecsapás.
– Először is szeretnék gratulálni a DKKA-nak. Ez egy nehéz mérkőzés volt számomra, mert először védtem a másik oldalon.

Végig nagyon jó volt a védekezésünk, ami megkönnyítette a dolgomat, igazi csapatmunka volt.

Tudtuk gyakorolni, amit az edzőnk kért tőlünk a tréningeken, így ez megfelelő meccs felkészülni a vasárnapi Bajnokok Ligája összecsapásra – mondta el Bartulovic.

A DVSC Schaeffler legközelebb a német aranyérmes SG BBM Bietigheim gárdáját fogadja (tv: Sport1) a Hódosban a Bajnokok Ligája 3. fordulójában vasárnap 14 órától.

A tények:
Női kézilabda NB I., 4. forduló
DVSC SCHAEFFLER–DUNAÚJVÁROSI KKA 31–19 (16–7)
Debrecen, 600 néző. V: Kovács-Sebők, Vastag-Réti
DVSC: Bartulovic – M. Costa, Hámori K 3., Vámos P. 2, Haggerty, Jovovics 5, Petrus 4. Csere: Füzi-Tóvizi 1, Csernyánszki, 4 Kácsor 3, Töpfner 2 (2), Grosch 4, E. Johansson 1, Planéta, Vámos M. 2. Vezetőedző: Szilágyi Zoltán
Dunaújváros: Wéninger – Bouti, Trawczynska 1 (1), Horváth P. 2, Nick, Paróczy 4, Sallai 3. Csere: Oguntoye (kapus), Horváth A. 1, Borgyos 2, Szalai B. 1, Csáki Zs. 2, Moreno, Agócs 1, Gajdos 2. Vezetőedző: Rapatyi Tamás
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–2. 15. p.: 7–6.  23.p.: 12–6. 29.p.: 15–7. 35.  p.: 19–7. 39.p.: 19–10 44.p.: .23–11. 54.p.: 28–16.
Kiállítások:  2, illetve 6 perc
Hétméteresek: 2/2, illetve 2/1