Sport - Salakmotor

2017.05.10. 14:50

Tabaka és Magosi is elvérzett a GP-kvalifikáció első körében

Debrecen, Miskolc - A nagyhalászi Európa-bajnoki elődöntő után a Grand Prix-kvalifikáció olaszországi selejtezőjében bizonyíthatott Tabaka József. A lonigói viadalt a heves esőzések miatt nem az eredetileg kiírt időpontban, szombaton este rendezték meg, hanem vasárnap délután mérkőztek a vaspapucsosok.

A debreceni salakos nem vallott szégyent, kétszer másodikként és harmadikként, míg egyszer negyedikként ért célba, a megszerzett 6 pontja a 10. helyhez volt elegendő. Mivel a legjobb hét pilóta kvalifikálta magát a következő fordulóba, így Tabaka számára véget ért a világbajnoki szereplés. Lonigóban Craig Cook örülhetett a győzelemnek, a brit mellett Max Fricke (ausztrál) és Pontus Aspgren (svéd) állhatott a dobogóra.

GP-s győztesek

A selejtezőkör zsarnoviacai viadalán Magosi Norbert képviselte hazánkat. A 42 esztendős salakszóró egy futamában diadalmaskodott, egyszer harmadik lett, míg háromszor utolsóként ért célba, a megszerzett 4 pontja a 12. pozícióhoz volt elegendő. A versenyt a hazaiak kiválósága, Martin Vaculik nyerte (14 ponttal), a szlovén Matej Zagar (13 pont) és a lengyel Adrian Miedzinski (11+3) előtt. A dobogósokon kívül Patryk Dudek, Andrij Karpov, Grigorij Laguta és Leon Madsen jutott tovább.

A hétvégi harmadik helyszín a dániai Esbjerg volt, ahol lengyel diadal született, a GP-menő Piotr Pawlicki 12 egységgel végzett az élen. A második helyet a dán Kenneth Bjerre különfutam után szerezte meg a német Kai Huckenbeck és a lett Kjastas Puodzuks előtt. Szintén kvalifikálta magát a középdöntőbe három egykori GP-s, a brit Chris Harris, a svéd Peter Ljung és a dán Michael Jepsen Jensen.

A negyedik selejtezőt június 5-én a németországi Abensbergben rendezik.

Végeredmény

1. Craig Cook (brit) 14 pont (3,2,3,3,3)

2. Max Fricke (ausztrál) 13+3 (3,3,3,3,1)

3. Pontus Aspgren (svéd) 13+2 (3,3,3,1,3)

4. Maksims Bogdanovs (lett) 12 (3,2,2,2,3)

5. Linus Sundström (svéd) 12 (2,3,2,3,2)

6. Kevin Wölbert (német) 10 (2,2,3,0,3)

7. Vacláv Milík (cseh) 9 (d,3,2,2,2)

8. Jurica Pavlic (horvát) 7 (0,1,1,3,2) tartalék

9. Justin Sedgmen (ausztrál) 7 (1,2,2,2,d)

10. Tabaka József (magyar) 6 (2,0,1,1,2)

11. Guglielmo Franchetti (olasz) 5 (1,1,d,2,1)

12. Daniele Tessari (olasz) 4 (1,1,1,0,1)

13. Denis Stojs (szlovén) 3 (2,1,0,F,0)

14. John Bernard (francia) 2 (0,0,1,1,0)

15. Alessandro Milanese (olasz) 1 (0,0,0,0,1)

16. Alexandre Dubrana (francia) 1 (1,0,F,F,F)

Tabaka nem vallott szégyent a nagyhalászi oválon

Az egyéni Európa-bajnokság egyik elődöntőjét Nagyhalászon rendezték, ahonnan a legjobb három versenyző jutott a következő fordulóba, azaz a challenge-be.