2018.07.16. 10:48

Világbajnokságon képviselte hazánkat Kovács Attila Gábor

Debrecen - Negyvenöt ország közel ötezer versenyzőjét vonultatta fel a július 6. és 13. között megrendezett Tájfutó Mesterek Világbajnoksága (World Masters Orienteering Championships) Dániában.

A program igencsak feszes volt, két selejtező és három döntő mellett három terepbemutatóból állt.

A debreceni születésű életműdíjas Európa-bajnok Kovács Attila Gábornak 1996 óta ez volt megszakítás nélkül a 23. WMOC-ja. A Zöld Sportok Clubja tájfutója az M65 kategória 376 futója között állt rajthoz. A koppenhágai királyi palota környékén a sprint B döntőben a hatodik, a tengerparti középtávú D döntőben a negyedik, míg a hosszútávú C döntőben a huszadik helyen végzett.