2017.04.30. 11:10

Alsóházi rangadón győzött a Balmazújváros

Balmazújváros - A kezdeti bizonytalanság után elkapták a fonalat, és magabiztos sikert aratta.

Hosszú idő után ismét nyerni tudott a Balmazújváros: Tréki Tamás tanítványai a Gyöngyös együttesét látták vendégül a férfi kézilabda NB I. 25. fordulójában a Kőnig Rendezvényközpontban.

A vendégek kezdték jobban a szombat esti derbit, már 2–0-ra vezettek, mikor Simovics megszerezte az újvárosiak első találatát. Vranac egalizált, ám a Gyöngyös meglépni látszott, 7–3-ra ment Nigrinyi Tibor alakulata a 15. percben. A hajdú-bihariak megrázták magukat, és rövid időn belül egyenlítettek, sőt, a vezetést is átvették, a 19. minutumban már 8–7-re ők vezettek. A szünetre nőtt a fór, 14–10-es állásnál vonulhattak pihenőre a felek.

A második játékrészben magabiztosan tartotta előnyét a Balmaz, nem engedték talpra állni riválisukat Temesvári Jánosék. Az utolsó percben három hól is esett, a Heves megyeiektől Kovacsics Péter hetest értékesített, míg a másik oldalon Kekezovics rámolt be két gyors találatot, ezzel kialakítva a 25–21-es végeredményt.

Még két forduló van hátra az NB I-ből, az Újváros jelenleg 11 ponttal a tabella utolsó előtti, 13. helyén áll.

BALMAZÚJVÁROSI KK–B. BRAUN GYÖNGYÖS 25–21 (14–10)

Balmazújváros, 700 néző. V: Medve, Tarnavölgyi

BALMAZÚJVÁROS: PAUL – Mateo 2, SZTOJANOVICS 3, Balázs S. 1, Simovics 1, VRANAC 6 (4), KEKEZOVICS 6. Csere: Jordán 1, Bali, Temesvári, Martínez 1, Rasics 1, Vahnovics 2, István 1. Edző: Tréki Tamás

GYÖNGYÖS: Hudák– Országh 2, Oliveira 2, Juhász K., HEGEDŰS 5, Mikita 2, Kovacsics 4 (3). Csere: Rózsavölgyi (kapus), Németh T., Sipeki, REZNICEK 3, Duris, LONCAR 3, Jóga, Becirovic. Edző: Nigrinyi Tibor

Az eredmény alakulása: 10. perc: 2–4. 15. p.: 3–7. 19. p.: 8–7. 24. p.: 11–8. 35. p.: 16–12. 45. p.: 17–15. 54. p.: 21–16

Kiállítások: 4, ill. 8 perc

Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3

Tréki Tamás: – Nem úgy kezdtünk, ahogy kellett volna, de a remek védekezésünknek és az ehhez párosuló kiváló kapusteljesítményünknek köszönhetően sikerült nyernünk.

Nigrinyi Tibor: – Idegenben nem könnyű pontokat szerezni soha. Ez pedig most hatványozottan igaz volt.