2015.11.26. 12:26
Tornaversenyen mérték össze tudásukat a hajdú-bihari diákok
Debrecen - Felkészülési versenyt rendeztek a tornászoknak a Vénkerti Általános Iskolában november 20-án. Jó lehetőség volt ez a verseny arra, hogy a következő év január hónap végén megkezdődnek a diákolimpiai versenysorozatokra készüljenek a csapatok.
Debrecen - Felkészülési versenyt rendeztek a tornászoknak a Vénkerti Általános Iskolában november 20-án. Jó lehetőség volt ez a verseny arra, hogy a következő év január hónap végén megkezdődnek a diákolimpiai versenysorozatokra készüljenek a csapatok.
A diákok ki is használták a lehetőséget, a versenyen 21 csapat indult különböző korosztályokban. A debreceni tornászok évek óta mind a fiú és mind a lány vonalon az országos diákolimpiai döntőin a dobogó legfelső fokán szoktak állni. Ez a verseny a felkészülési folyamatnak egy része, ez a megmérettetés nagyon jó alkalom arra, hogy a tornász és az edző számot vehessen arról, hogy a verseny körülmények között bemutatott gyakorlatok milyen szinten vannak. És nagyon jó azoknak a gyerekek számára, akik most kezdtek el tornázni vagy amatőr szinten tornáznak, és nem kerülnek be az iskolák válogatott csapataiba. Így számukra is van egy kitűzött cél a rendszeres testmozgáshoz a versenyen való megmérettetés.
A rendezvény szervezője a Vénkerti Diáksport Egyesület volt.
Felkészítő tanárok: Papp Szílvia, Antal Mária, Bándiné Gacsó Judit, Diószegi Márta, Lugosi Zoltán, Lakatos István, Ladányi Zoltán
Lányok eredményei
I. korcsoport
1. Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája
A csapat tagjai: Kovács Emese, Kéri Eszter, Ambrus Hédi, Molnár Lili, Dandé Sára.
2. Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája
A csapat tagjai: Nagy Zsanett, Sziget Lili, Matkó- Terhes Gabriella, Bulátkó Noémi, Szigeti Gabriella, Molnár Eszter
3. Vénkert Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
A csapat tagjai: Káposztás Lili, Kókai Jázmin, Marozsán Csenge Andrea, Varga Virág, Nagy Hanna, Nagy Lili Boglárka,
Egyéni: 1. Dandé Sára 2. Ambrus Hédi 3. Kéri Eszter, 4. Szigeti Dóra 5. Molnár Eszter, Molnár Lili,
II. korcsoport
1. Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája
A csapat tagjai: Csanálosi Jázmin, Holczel Adél, Rácz Zsófia, Rácz Eszter, Szabó Csenge
2. Balmazújvárosi Református Általános Iskola és Óvoda
A csapat tagjai: Abdulmaati Zsanna, Kunkli Juca, Juhász Hanna, Gavallér Panna, Nagy Boglárka
3. Balmazújvárosi Torna Club
A csapat tagjai: Győrfi Boglárka, Silling Panna, Borúzs Csenge, Burai Panna, Tar Eszter
Egyéni: 1. Pásztor Szabina, 2. Rácz Zsófia 3. Rácz Eszter 4. Holczel Adél, 5. Csanálosi Jázmin 6. Szabó Csenge
III.-IV. korcsoport
1. Bocskai István Általános Iskola „A” csapat
A csapat tagjai: Pincés Gréta, Gergely Amanda, Tarányi Zsófia, Mátrai Anita, Szűcs Regina
2. Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája
A csapat tagjai: Marsi Sára, Pongor Lívia, Cseh Lilla, Süle Luca, Bába Eszter, Balogh Ágnes
3. Bocskai István Általános Iskola „B” csapat
A csapat tagjai: Karancs Alma, Kiss Alexa, Udvarhelyi Veronika, Mátrai Andrea, Harangi Krisztina
Egyéni: 1. Balogh Ágnes, 2. Gergely Amanda, 3. Mátrai Anita, 4. Szűcs Regina, 5. Tarányi Zsófia és Bába Eszter
V-VI. korcsoport
Kezdő kategória
1. Debreceni Bethlen Gábor Közgazdasági Szakközépiskola
A csapat tagjai: Bálint Zsófia, Mályi Kitti, Fehér Virág, Matkó Vivien
Egyéni: 1. Matkó Vivien 2. Albert Angéla, 3. Fehér Virág, 4. Mályi Kitti 5. Bálint Zsófia
Haladó kategória
1. Berettyóújfalui SZC Veres Péter Gimnáziuma és Szakképző Iskolája Balmazújváros
A csapat tagjai: Iszák Réka, Nagy Dóra, Koroknai Krisztina, Szarvas Gréta, Süveges Roberta, Radócz Anett
Egyéni: Vachter Adrienn, Rusznyák Orsolya, Radócz Anett, Nagy Dóra, Szarvas Gréta, Koroknai Krisztina
Zsebibaba verseny
I. korcsoport
1. Galaxis Torna Fit SE
A csapat tagjai: Krasznai Dorka, Szigeti Hédi, Kártik Hanna, Perge Nelli, Kappelmáyer Kitti
II. korcsoport
1. Galaxis Torna Fit SE
A csapat tagjai: Horváth Lilla, Kappelmáyer Dorka, Bence Barbara, Urr Bogi, Vida Gyönygyi
III. korcsoport
1. Galaxis Torna Fit SE
A csapat tagjai: Nagy Blanka, Badacsonyi Sára, Dandé Csenge, Körösi Dalma
Fiúk eredményei
I. korcsoport
1. Vénkert Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola „A” csapat
A csapat tagjai: Szarvas Brendon, Tóth Dávid, Bernáth Máté, Kiss Ákos, Bernáth Bence
2. Vénkert Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola „B” csapat
A csapat tagjai: Szűcs Domán, Hartyányi Noel, Kertész Bence, Nagy Kristóf, Hoczka Bence, Godó Áron
Egyéni: 1. Bernáth Bence, 2. Kiss Ákos, 3. Tóth Dávid, 4. Szarvas Brendon, 5. Kertész Bence, 6. Bernáth Máté
II. korcsoport
1. Vénkert Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola „A” csapata
A csapat tagjai: Bodnár Gergő, Fábián Bence, Csige Mátyás, Széles Dániel, Barbócz Bence
2. Vénkert Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola „B” csapata
A csapat tagjai: Abai Patrik, Jenei Bence, Szécsi Zoltán, Zsákai Máté Bálint
Egyéni: 1. Barbócz Bence 2. Széles Dániel, 3. Bodnár Gergő és Csige Mátyás, 5. Fábián Bence 6. Zsákai Máté Bálint
III.-IV. korcsoport
1. Vénkert Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
A csapat tagjai: Balogh Tamás, Csige József, Bari István, Mozga Csaba, Dezső Norbert,
2. Árpád Vezér Általános Iskola
A csapat tagjai: Bocskai Kristóf, Modrovics Ákos, Póta Zoltán, Parácsi Áron
Egyéni: 1. Dezső Norbert, 2. Bari István, 3. Csige József, 4. Mozga Csaba, 5. Parácsi Áron
V-VI. korcsoport
Kezdő kategória
1. Debreceni SZC Vegyipari Szakközépiskola
A csapat tagjai: Bereczki Dániel, Bakk Dávid, Páll Krisztián, Szender Márton, Oláh Ádám, Gyéresi Dávid
Egyéni: 1. Gyéresi Dávid, 2. Oláh Ádám, 3. Szender Márton, 4. Páll Krisztián, 5. Bakk Dávid, 6. Bereczki Dániel