2014.04.24. 08:38

Nincs megállás a Hajdúszoboszlói Árpád S.E.-nél

Hajdúszoboszló - Mozgalmas és eredményes hét után a Hajdúszoboszlói Árpád S. E. úszói. Az egyesület két válogatottja csúcsformában úszott, Holoda Péter (18) Budapest-bajnok, Dobos Dorottya (14) pedig Dunaújvárosban lett dobogós.

Április 16-18 között Budapesten rendezték meg a Budapest (open) bajnokságot. Peti, a Hajdúszoboszlói Árpád S .E. kiválósága a szinte minden magyar úszóvá-logatottat felvonultató viadalon kitűnően szerepelt. 4 versenyszámban állt rajtkőre ( annak előfutamiban, középdöntőiben és egy kivételével a döntőkben). Valamennyiben egyéni csúcsokat teljesítve versenyzett. Mind a 4 verseny számban ranglista vezető lett, sőt ebben az évben a magyar felnőtt versenyzők közül sem úszott jobb időt 100 m. gyorson így a felnőtt ranglistát is vezeti! A szoboszlóiak büszkesége, fő számaiban teljesítette a junior E. b. nevezési szintjeit is.

Péter eredményei:

• 2. 50 m. gyorsúszás: 0;22.96 1. 1. 100 m. gyorsúszás: 0;50.27
  • 50 m. pillangóúszás előfutam: 24.96
  • Le kellett mondani a középfutamról és a döntőről a 100 m. gyorsúszás miatt!

• 6. 100 m. pillangóúszás: 0;55.60
  • A középdöntőben 0;54.69-t teljesített.

Április 16-18 között Dunaújvárosban rendezték meg a jubileumi (35.) Arany Üst nemzetközi úszóversenyt. 15-16 éves fiúk és a 13-14 éves leányok mellett a 13-14 éves fiúk és a 11-12 éves leányok álltak rajtkőre. 4 nemzet 50 klubjának 450 versenyzője mérte össze felkészültségüket.

A Hajdúszoboszlói Árpád S.E. utánpótlás válogatottja, Dobos Dorottya a válogatott színeiben versenyzett. A két fő számában a délutáni döntők résztvevője lett az előfutamokban elért időnek köszönhetően. Dóri mellet még 3 hajdúszoboszlói fiú is versenyzett Dunaújvárosban: Simon Imre (16), Varga Miklós (15) és Csirkés Dániel (14). Ők az erős mezőny második felében végeztek.

Dóri eredményei:

• 2. 100 m. hátúszás: 1;06.21
  • 3. 200 m. hátúszás: 2;22.70
  • Az előfutamban 2;20.90-t teljesített.

Mindkét versenyszámban továbbra is az országos évjáratos ranglistát vezeti!

Szabó Rudolf (12) az egyesület ígéretes versenyzője április 19-én a Debrecenben rendezett Hajós Alfréd nemzetközi úszóverseny 2. fordulóján állt rajtkőre. Kettő versenyszámban indult és a 200 m. pillangóúszásban az előkelő 3. helyet szerezte meg a riválisai mögött. Időeredménye: 2;40,87. A 100 m. mellúszásban elért ideje: 1;25.56 amellyel az 5. helyen végzett.