2013.08.08. 12:18

Dobos Dorottya sikerei

Hajdúszoboszló - Dobos Dorottya, a Hajdúszoboszlói Árpád S.E. versenyzője a 13 évesek országos évjáratos ranglista vezetője lett a hátúszó számokban.

2013 augusztus 1-3-ig Egerben rendezték meg az úszók Országos serdülő-bajnokságát. 53 klub, 267 nevezési szintet teljesítő versenyző állt rajtkőre a Bitskey Aladár uszodában. A Hajdúszoboszlói Árpád Sportegyesületet 3 úszó képviselte a rangos megmérettetésen.

A szoboszlóiak közül Dorottya került be a délutáni döntőkbe. A két hátúszó szám előfutamiban (mindkétszer a harmadik helyen) új egyéni csúcsokkal küzdötte be magát a legjobb 8 közé. A délutáni döntőkben aztán ismét lefaragva a délelőtt úszott legjobb időeredményeiből, a 100 m. hátúszásban 3. lett 1;06.32-vel és szintén bronzérmet kapott a 200 m. hátúszásban, ahol 2;23,01-t „repesztett”.

A Ludmány edző-házaspár által felkészített tehetséges úszóleány kiváló eredményeit külön ki kell emelni, hiszen a tőle egy évvel idősebbek (14 évesek) között érte el! Dóri töretlen felkészülése esetén jó eséllyel pályázik az utánpótlás válogatottságra!