2012.06.05. 07:32

NHL – Egy győzelemre a kupától a Los Angeles

Los Angeles, 2012. június 5., kedd (MTI) – Egyetlen siker választja el a Los Angeles Kings csapatát, hogy fennállása során először megnyerje a Stanley Kupát, miután az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) döntőjében harmadszor is legyőzte a New Jersey Devilst.

Az ünnepi első korongbedobást a legendás Wayne Gretzky végezte el, aki még 1993-ban a döntőig vezette - az ismétlés azóta is várat magára - a kaliforniai együttest.

Az első két hazai mérkőzést elveszítő Devils új támadósorokkal próbálkozott, a Kingshez pedig visszatért a december 26-án agyrázkódással kidőlt Gagne.

A hazaiak agresszív letámadása eleinte több helyzetet teremtett, majd a harmad vége előtt a háromszoros bajnok New Jersey kihagyott egy egyperces kettős emberelőnyt, miután Quick kapus – akárcsak az egész rájátszásban - parádézott.

A második harmad elején a Los Angeles túlélte a rivális vehemens rohamait, majd egy kapu előtti kavarodásból Martinez megszerezte a vezetést. Lendületben maradt a vendéglátó, és még ebben a harmadban Kopitar parádés összjáték után növelte a különbséget. A szlovén csatárnak ez volt a nyolcadik találata a rájátszásban, amivel hármas holtversenyben az élre állt a góllövői listán.

A záró játékrész elején előbb Jeff Carter – az előző meccs hőse -, majd két és fél perc múlva Williams emberelőnyben volt eredményes kihasználva a vendégvédelem komoly hibáit.

A hátralévő időben hiába hajtott a Devils a szépítésért, nem tudta elrontani Quick hibátlan mutatóját. A hazaiak hálóőre a playoff-ban harmadszor nem kapott gólt, most 22 lövést hatástalanított.

A két nap múlva sorra kerülő újabb Los Angeles-i mérkőzésen akár bajnok is lehet a Kings. Az NHL történetében csupán háromszor – a döntőkben egyszer - fordult elő, hogy 3-0-s vezetésről párharcot veszítsen egy csapat.

Döntő, 3. mérkőzés:

Los Angeles Kings-New Jersey Devils 4-0 (0-0, 2-0, 2-0)

gól: Martinez (26.), Kopitar (36.), J. Carter (45.), Williams (47.)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-0 a Los Angeles javára.