2008.03.20. 18:55

Arany az úszó-Eb-n

<p>Az eindhoveni úszó Európa-bajnokság csütörtöki versenynapjára várta mindenki az első magyar aranyérmet, ám arra kevesen számítottak, hogy ezt Kis Gergő szerzi.</p>

Barta Nóra élete legnagyobb sikerét érte el, miután az egy méteres számban ezüstérmes lett.

Kis Gergő nyerte az eindhoveni vizes Európa-bajnokság 800 méteres gyorsúszó számának csütörtök délutáni döntőjét, ezzel megszerezte a magyar úszó-válogatott első aranyérmét a hollandiai Eb-n.

A 20 éves magyar úszó hatalmas hajrával - az utolsó fordulásnál még második volt - utasította maga mögé az olasz Pizzettit és a román Comant.

Kis Gergő 7:51.94-es eredményével új Európa-bajnoki csúcsot és új országos csúcsot állított fel.

Vizes Eb, Eindhoven:

1. Kis Gergő (magyar) 7:51.94
2. Samuel Pizzetti (olasz) 7:54.09
3. Dragos Coman (román) 7:54.37

Barta Nóra ezüstérmet szerzett a műugrók 1 méteres versenyében.

A magyar sportoló két éve, a budapesti Eb-n három méteren bronzérmet szerzett, a mostani ezüst pályafutása eddigi legjobb eredménye. Barta Nórát a svéd Anna Lindberg tudta megelőzni, a harmadik helyet a német Katja Dieckow szerezte meg.