Vármegye I.

2024.05.18. 21:45

„Nekem azt tanították, hogy halottról jót vagy semmit”

Egy kivételével az összes meccset szombaton játszották a hajdú-bihari labdarúgó első osztály 25. fordulójában.

A játékvezetőkre is volt némi panasz

Labdarúgó vármegyei I. osztály, 25. forduló

DEAC II–BUSE 0–3 (0–3)

Vezette: Gálfi F. (Hetrovics R., Árva A.)

DEAC II: Polyák F. (Sávolt Á.), Bencze Z. (Samad A.), Pinczés K., Dari B., Víg Zs. (Dobos Á.), Zahuczky B. (Molnár L.), Bárány B., Sinyi T., Varga B., Hegedűs Gy. (Molnár M.), Almási Z. Edző: Katona László

BUSE: Virányi G., Trencsényi J., Korcsmáros B., Békési D., Magyar Sz., Csordás J., Alimán A. (Tanka L.), Magyari Cs. (Ékes G.), Duró D. (Nagy R.), Ertsey Zs., Nagy R. Edző: Szitkó Róbert

Gól: Magyari Cs., Korcsmáros B. és Csordás J.

Katona László nem nyilatkozott.

Szitkó Róbert: Az ellenfél próbált magasan védekezni és nyomás alá helyezni a csapatomat. Erre számítottunk a meccs előtt és ma a kontra támadásainkban minden sikerült. Úgy gondolom, hogy a három gólon kívül nekünk voltak nagyobb helyzeteink, ha csak a két kapufánkra gondolok.

Hajdúsámsoni T.T.I.SZ.E.–Sárréti DSK 0–0

Vezette: Gulyás S. (Kriston T., Papp J.)

Hajdúsámsoni T.T.I.SZ.E.: Nagy P., Tóth B., Horváth T., Nagy I. (Báró I.), Virág T. (Tóth B.), Mertin L., Bartha Z., Nagy J. (Kiss L.), Komjáti D., Bordás Á. (Gergely D.), Éles M. Edző: Tamás Márk

Sárréti DSK: Kiss B., Szabó T., Kiss Cs., Jenei B., Kiss N., Balás V., Kántor T., Vass Á., Nagy L., Kiss D., Nagy M. Edző: Szabó Lajos

Jók: Első félidő senki, második félidő mindenki.

Tamás Márk: Kívülállóként nézve a mérkőzést, az első félidei alvás után második félidőben keltünk fel, ahol hátrányból fordítva lefociztuk a veretlen Sárrétudvari csapatát. Így az utolsó hazai bajnokin győzelemmel zártunk. Kiemelném két ifistám, Horváth Tamás, Kanalas Csaba kiváló játékát!

Szabó Lajos: A mai napon a nézők két ellentétes félidőt láthattak. Megérdemelten szereztük meg a vezetést. Az első kapott gólunkig akár gólokkal is vezethettünk volna, mivel megvoltak a lehetőségeink. Hetek óta óriási nyomás van a játékosokon, győzelmi kényszer mellett létszámhiánnyal küszködünk, így a hibák nagyon nagy lelki terhet tesznek a csapatra mérkőzés közben. Ma is egy perc alatt fordította meg ellenfelünk az eredményt. Nem tudok elmenni amellett, hogy az ellenfél edzője minden sporttevékenységtől eltiltva aktívan részt vett csapata irányításában, mi ezt szóvá tettük a játékvezetőknek illetve az ellenőrnek, de újra rá kellett jönnünk arra, hogy kis település révén nem lehet széllel szemben. Utolsó fordulóban, hazai pályán be fogjuk bizonyítani azt, hogy nem véletlenül vagyunk a tabella elején és el fogjuk érni céljainkat! Hajrá Udvari!

Hajdúnánás FK–Létavértes SC’ 97 11–2 (5–1)

Vezette: Hajdú I. (Pál G., Dr. Kozma M.)

Hajdúnánás FK: Ésik L., Papp L. (Oláh P.), Bencze D. (Kompár B.), Pelles G., Linzenbold Zs. (Bohács B.), Újvári Zs., Lakatos N., Fodor J., Pápa Sz. (Kiss L.), Szilágyi P., Qurikó M. (Urbán G.). Edző: Daróczi Péter

Létavértes SC’ 97: Fekete S., Zurbó B., Kontor B., Buka Á., Papp S., Bodnár M., Mázló D., Budácsik M., Papp Z., Laczkó I., Vida F. Edző: Papp Sándor

Gól: Qurikó M., Újvári Zs. (5), Szilágyi P., Kompár B. (2), Vida F. (ög.), Pelles G., illetve Papp S. és Kontor B. Ifi: elmaradt

Daróczi Péter: Hazai pályán az első félidőben remekül játszva megérdemelten szereztünk vezetést a második félidőben „bent maradtunk” az öltözőben, ezt a vendégek kihasználták, de mindenki tette a dolgát, és megérdemelten tartottuk itthon a 3 pontot egy közönségszórakoztató mérkőzésen! Gratulálok a csapatnak! Köszönjük a szurkolást!

Papp Sándor nem nyilatkozott.

Hajdúböszörményi TE–Egyeki SBSE 3–1 (3–0)

100 néző. Vezette: Dr. Bendik T. (Dr. Szigeti K., Tóth G.)

Hajdúböszörményi TE: Fülöp G., Rákos B., Pásztor D., Hódos B., Forgó P., Mizsei Sz. (Sallai Cs.), Szekeres Á., Borbély M., Kovács Á. (Hajdu Á.), Buka B. Edző: Balogh József

Egyeki SBSE: Magi M., Révész M. (Domán P.), Zsólyomi D. (Kardos D.), Novinics M., Farkas Z., Len Á., Katona Cs. (Csala R.), Kardos M., Kecskés G., Len Sz., Torma S. Edző: Farkas Zoltán

Gól: Forgó P. (2), Kovács Á., illetve Csala R. Jók: Torma S., Novinics M. Ifi: 12–0.

Balogh József: Az első félidőben nagyszerűen játszottunk, és a gólokon kívül több lehetőségünk volt, hogy nagyobb arányú vezetéssel menjünk a félidei pihenőre. A második játékrészben teljesen visszaesett a játékunk, de még így is magabiztosnak mondható a győzelmünk. Gratulálok a csapatomnak!

Farkas Zoltán: Szépen lerendeztek bennünket az első félidőben.

Balmazújvárosi FC–Monostorpályi SE 1–2 (0–1)

100 néző. Vezette: Szűcs L. (Nagy L., Félegyházi V.)

Balmazújvárosi FC: Csorvási T., Fehér Z., Veres Z., Rőth A., Rizán Zs., Domán P. (Fodor T.), Kerekes B., Kerek B., Kerekes B. (Ferenczi J.), Kovács B. (Harangi N.), Kovács M. Edző: Rákos Csaba

Monostorpályi SE: Bákonyi N., Erdős B., Bojti Á., Nyilas Sz., Bíró P. (Lakatos L.), Sólyom M. (Bodnár L.), Nemes E., Rácz Zs., Pataki Zs., Szilágyi A., Cseh N. (Rostás G.). Edző: Bereczky Bence

Gól: Rőth A., illetve Bíró P. és Bojti Á. Jók: Mindenki. Kiállítva: Nyilas Sz.

Rákos Csaba: Először is szeretnék gratulálni a Monostorpályinak és sok sikert kívánok a rájátszáshoz nekik! Szeretnék gratulálni a csapatomnak is, mert nem érdemeltük meg a vereséget, az egy pontra rászolgáltunk volna. Bereczky Bence kollégám, gondolom, egyetért velem, hogy egyik csapattal se volt most a játékvezetés istene. Így nem is szeretnék én se foglalkozni a játékvezetéssel, gyerekkoromban nekem azt tanították, hogy halottról jót vagy semmit.

Bereczky Bence: Elsődleges célunk, hogy az osztályozóra mindenki egészséges legyen. Sokan sérülten, betegen vállalták a játékot az elmúlt hetekben, a bajnoki cím tudatában megengedhettük magunknak, hogy ezek az emberek pihenjenek, hét kezdőjátékosunkat nélkülöztük ma. A hiányzókat remekül pótoltuk, az ifisták sem vallottak szégyent, sőt, Cseh Norbi kifejezetten nagy tanár volt! Bojti Ádi akkor a meccs embere volt, azt a nyilatkozatban is ki kell emelni.

Bestrong SC–Aqua-General Hajdúszoboszló 0–3 (2–6)

50 néző. Vezette: Juhász D. (Piskóczi L., Szentesi D.)

Bestrong SC: Csáki M., Barabás Z., Molnár Z., Haraszin Zs., Katona T., Nagy N., Felfölfi L., Katona Z., Sütő B., Vietorisz Á., Ferenczi T. Edző: Köstner Tamás

Aqua-General Hajdúszoboszló: Bánhegyi Z., Kónya Cs., Potor M., Tóth L., Plókai G., Bucz B., Szathmári Zs., Bogár M., Tövisháti M., Gomes S., Drobina M. Edző: Szabó László

Jók: Barabás Z., Katona T., Ferencz T., Mondok D., Molnár Péter, illetve Potor M., Bogár M., Szathmári Zs., Tóth L.

Kovács Miklós: A Hajdúszoboszló megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Sajnos csak a második félidő közepétől tudtuk velük felvenni a versenyt. Büszke vagyok az U16-os csapatomból Mondok Dániel és Molnár Péter teljesítményére, akik nagyon ügyesen szálltak be a meccsbe.

Szabó László: Jól játszott a csapat. Szép gólokat szereztünk. Fontos volt, hogy a 3 pont a mienk legyen. Ez sikerült, úgyhogy gratulálok a játékosaimnak!

1. Monostorpályi SE        25    21    2    2    73-26    65
2. Hajdúnánás FK            25    17    3    5    63-21    54
3. Sárréti DSK            25    16    5    4    64-29    53
4. Aqua-General Hajdúszoboszló    24    15    3    6    82-23    48
5. Hajdúsámsoni  T.T.I.SZ.E.    25    12    5    8    62-38    41
6. Hajdúböszörményi TE        25    11    6    8    34-29    39
7. Nyíradony VVTK        24    10    7    7    55-39    37
8. BUSE                25    11    2    12    44-45    35