Magyar Nagydíjsorozat

2022.09.02. 20:05

Debreceni atlétikai sikerek a fővárosban

Kerekes Gréta | Forrás: Hajdú-bihari Napló-archív

A budapesti Lantos Mihály Sportközpont adott otthont pénteken a Magyar Nagydíjsorozat első 2022-es versenyének. A DSC-SI atlétái közül elsőként a rúdugró Klekner Hanga kezdte meg a szereplést, és 4 méter 32 centiméteres eredménnyel meg is nyerte a versenyszámot. A női 100 méter gáton Kozák Luca betegség miatt végül nem indult, de így sem maradtunk a DSC győzelem nélkül, hiszen Kerekes Gréta 13,49 másodperces idővel megnyerte a futamot.

Szintén első lett Szilágyi Réka, a hajdúsági gerelyhajító 60,09 méteres eredménnyel. A 110 gátas Szűcs Valdó ugyan nevezett, de végül nem indult el a versenyen. 400 gáton viszont két debreceni is rajthoz állt, a Koroknai fiúk közül Máté negyedik, Tibor pedig ötödik helyen ért célba. A sportcentrum magasugrója, Török Gergely egyéni legjobbját beállítva, 2,14 méteres eredményt elérve lett a negyedik.