Kosárlabda

2022.05.06. 19:52

Drámai végjáték a DEAC esti meccsén

A Debrecen magabiztos teljesítményt nyújtott, de a hajrában feltámadtak a szegediek.

Pénteken utolsó alkalommal lépett pályára hazai környezetben a DEAC-Tungsram kosárlabdacsapata a 2021-22-es szezonban. A Szeged elleni bajnoki eredményétől függetlenül a Debreceni Egyetem együttese már biztosan a 10. helyen zárta az idei kiírást.

A meccset a Debreceni Egyetem csapata kezdte jobban, Djordje Dzseletovics vezényletével 22–16-os előnyt alakítottak ki tíz perc játékot követően. A folytatásban is hasonló magabiztosságot lehetett látni a hajdúságiaknál, erre már hetek óta nem volt példa. A szünetre 47–31-es hazai előnnyel mehettek a felek.

A pihenő után a vendégek jöttek ki jobban a második játékrészre, hat minutum után hat ponttal csökkentették hátrányukat. Az utolsó tíz percet 62–51-es vezetésről várhatták a cívisvárosiak. A hajrában egyre jobban közeledtek a szegediek Berényi Sándor alakulatához, könnyen elolvadt a magabiztos előny. Egy perccel a dudaszó előtt  76–76 volt az állás.

A kiélezett végjátékban Kerpel-Fronius Gáspár hárompontost dobott, de az utolsó másodpercekben Bognár döntött, így a Szedeák  80–79-re megnyerte az összecsapást.

Ezzel a hajdúságiak a nyolc bajnokis vereségi sorozatukat tovább növelték péntek este. A mérkőzés legeredményesebb játékosai Dzseletovics és Persons voltak, mindketten 29 pontot szerzetek csapatuknak.

A DEAC-Tungsram az utolsó, 10. fordulóban a Kaposvár vendége lesz jövő hét szerdán.