Kosárlabda

2021.11.06. 20:55

Fájó vereséget szenvedett a DEAC-Tungsram

Végig kiegyenlített volt a küzdelem, azonban a hazaiak pontosabbak voltak.

20211030 Debrecen fotó: Kiss Annamarie KA Hajdú-Bihari Napló DEAC-Tungsram - Zalakerámia ZTE KK NBI A férfi kosárlabda mérkőzés. képen: Ivan Aska #42

Fotó: Napló-archív

A DEAC kosárlabdacsapata az Oroszlány együttesénél vendégeskedett szombaton 18 órától a Krajnyik András Sportcsarnokban. A Debreceni Egyetem csapata a múlt heti ZTE elleni győzelem után most az MVM-OSE Lions ellen szilárdíthatná meg pozícióját a tabellán.

A DEAC csapata a Lapornik, Valerio, Tóth, Dzeletovic, Thames ötössel kezdte a mérkőzést. Rögtön egy nagyon szerencsétlen esettel indult a meccs, Valerio az első felugrás után rosszul érkezett a talajra és azonnal cserére szorult. Az első pontokat az Oroszlány szerezte Ihring révén. Az ötödik perc után minimális különbség sem mutatkozott a két csapat között, végig fej-fej mellett haladtak az együttesek. Ekkor már a debreceniek játékosa, Tóth hat pontnál járt. Két perccel az első negyed előtt kigyűlt az öt fault a hazaiaknak, így Milenko Topics csapata végezhetett el két büntetőt. Az első negyedet 19-21-es vendég előnnyel zárták a csapatok.

A második játékrészt egy gyönyörű Drenovac-triplával indította a DEAC. Láthatóan feljebb kapcsoltak a csapatok, mindkettő megnyugtató előnyt akart szerezni. A tizenötödik percben hét ponttal is meglépett a debreceni gárda, azonban két perc alatt egy 9-2-es pontváltást követően 29-29-re állította vissza az eredményt a hazai csapat. A második negyed végén egyértelműen az OSE dominált, és 43-35-ös vezetéssel vonulhattak a nagyszünetre a hazaiak.

A harmadik negyedet is a hazaiak kezdték jobban, Burns megszerezte csapata 46. , saját maga 11. pontját is. Három perc sem telt el a játékrészből, Topics mester érezte, hogy csapata rossz periódusban van, ezért időt kért, aminek meg is lett az eredménye, hiszen két perccel később csapata három pontra felzárkózott. A harmadik játékrész végére egy triplányi különbség volt már csak a két gárda között, 58-55-ös eredménnyel indultak pihenőre a játékosok.

Az utolsó negyedben másfél percet kellett várni az első pontokra, Ihring dobott ismét duplát, a következő támadásból pedig Minchev triplázott, így újra nyolcpontos különbséggel billent a mérleg az oroszlányiak felé. Egyértelműen uralta a mérkőzést a hazai csapat ebben a periódusban, szélvészgyors támadásaik ellen nem volt ellenszere a debrecenieknek. Négy perccel a mérkőzés vége előtt újabb debreceni időkérés történt, hiszen ekkor már kilencpontos hátrányban volt az egyetemi csapat. Az utolsó percekben eldőlni látszott a találkozó, Aska zsákolása még életben tartotta a DEAC reményeit, azonban Burns büntetőjével eldőlt, hogy az Oroszlány nyeri a mérkőzést 79-74-re.

Legközelebb jövő hét szombaton a Szeged csapatát fogadja az Oláh Gábor utcában a DEAC csapata.

Vadicska Olivér

MWM-OSE Lions – DEAC-Tungsram 79-74 ( 19-21, 24-14, 15-20, 21-19 )

Oroszlány, 800 néző. V: Kapitány, Nagy , Goda L.

MVM-OSE Lions: Minchev 14/1, Burns 15/2, Ihring 12, Rujak 10, Parrish 8/1, Garamvölgyi 5/1, Dorogi, Milisavljevic 13/1, Szabadfi , Tóth B.,Molnár, Mucza 2/2

DEAC: Lapornik 10/1, Valerio, Tóth A. 14, Dzeletovic 5/3, Thames 10/2, Aska 8, Balázsi, Neuwirth 3, Kerpel, Kovács A. , Gáspár, Drenovac 24/2

Eredmény alakulása: 5.perc: 8-9, 9.p: 17-16, 15.p.: 28-29, 19.p.: 41-35, 24.p.: 47-35, 28.p.: 51-48, 35.p.:67-61, 38.p.: 76-65