Kosárlabda

2021.10.06. 20:18

Parázs mérkőzés, fájó DEAC-vereség

Keleti rangadóhoz méltó összecsapást vívtak a Debreceni Egyetem kosarasai Szolnokon.

20210922 Debrecen fotó: Kiss Annamarie KA Hajdú-Bihari Napló DEAC - Hübner Nyíregyháza Blue Sharks NBI/A férfi kosárlabda mérkőzés. képen: #13 DJORDJE DRENOVAC

Forrás: Napló-archív

Fotó: Kiss Annamarie

Parádésan kezdte az első osztályú szezont a DEAC férfi kosárlabdacsapata, három meccsükből hármat nyertek meg Mileko Topics tanítványai. Először az újonc Nyíregyházát múlták felül (79–65), majd a Pécs otthonában győztek (88–63), aztán ismét hazai pályán sikerült győzniük, méghozzá a Fehérvárt gyűrték le (88–73).

Szerda este Tóth Ádámék Szolnokon vizitáltak annál az Olajnál, akiknek az első három fordulóban két győzelmük volt, és egy vereségük. A mérkőzés izgalmasabban aligha indulhatott volna, az első negyed végén egy ponttal vezetett a DEAC. A második játékrész kevésbé volt sikeres cívisvárosi szempontból, a nagyszünetre már a Szolnok vezetett hat egységgel, amely a harmadik tíz perc végére még három ponttal felduzzadt. A befejező negyednek így kilenc egységnyi előnnyel vághatott neki az Olaj, ami annak tükrében, hogy az első három negyedben 11 hárompontos kísérletből csak 2 ült vendég oldalon, nem volt túl biztató debreceni szempontból. Éles csaták fémjelezték a negyedik etapot, a végét azonban jobban bírta a hazai alakulat, végül egy ponttal, 79–78-ra győzött a Szolnok.