debreceni sikerek

2020.02.23. 17:10

Fedettpályás ob: Kozák Luca nyert 60 gáton

A fővárosi BOK-csarnokban rendezték meg hétvégén a fedettpályás atlétikai országos bajnokságot.

Fedettpályás atlétikai Eb

Fotó: MTI / Czeglédi Zsolt, archívum

Szombaton női rúdugrásban a debreceni Klekner Hanga 4,30-ra javította egyéni legjobbját és fölényesen nyert. Hevesi Hanna (DSC-SI) női távolugrásban a kilencedik lett 5.17-es eredményével. A szintén cívisvárosi Csapó Tamás súlylökésben a hetedik helyen zárt (13.89). Hodossy-Takács Sámuel a negyedik legjobbnak bizonyult a magasugrók között (2.04). 400 méteren Halász Kristóf a kilencedikként, míg Baráth Benjámin a tizedikként ért célba.

Vasárnap, 60 méteres gátfutásban ismét a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola két sportolója között dőlt el az arany sorsa. Kozák Luca 7.97 másodperccel ért célba, mögötte klubtársa, az Európa Játékok-bronzérmes Kerekes Gréta 8.10 mp-es idei legjobbjával lett második. 800 méteren K. Szabó Gabriella a hatodik lett (2:12.94).