Iskola

2024.01.27. 13:18

Egymásra épülő oktatásokon vesznek részt a balmazújvárosi diákok

Haon.hu

A napokban a munka és a pénz világa került középpontba a BSZC Veres Péter Gimnázium, Technikum és Szakképző Iskolában. 

„Iskolánk fontosnak tartja, hogy diákjaink a közismereti, szakmai tudás mellett olyan készségekre is szert tegyenek, melyekkel a nagybetűs élet mindennapjaiban is megállják a helyüket. Tanulóink egy része a duális képzés keretében már a 10. évfolyamon belép a munkaerőpiacra, ők ezáltal állandó jövedelemre tesznek szert. Ezért nem mindegy, hogyan tudnak gazdálkodni a saját bevételükkel. Minden évben ellátogat iskolánkba valamelyik pénzintézet, idén a K&H Bank képviseletében Vékás István volt vendégünk. A pénzügyi tudatosság jegyében hasznos információkat hallhattunk tőle a számlanyitással, és az előtakarékosság, megtakarítások különféle módjaival kapcsolatban. A Balmazújvárosi Járási Kormányhivatal Foglalkoztatási Osztályának munkatársa, Jánosi János pedig a munkába állás feltételeiről, a foglalkoztatással kapcsolatos alapvető kérdésekről tartott előadást és tájékoztatott a különféle támogatási, képzési lehetőségekről. Iskolánk oktatói pályaorientációs foglalkozással várták a csoportokat, nyelvszakos tanáraink pedig egy rögtönzött idegen nyelvű állásinterjún tesztelték diákjaink nyelvtudását és rátermettségét” – osztották meg az intézmény közösségi oldalán

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a haon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában