haon-sportoldal

2008.02.26. 18:58

Boros és Győrffy aranyos ugrása

<p>Budapest (HBN) – Nyolc érmet, közte két aranyat nyertek a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola (DSC-SI) versenyzői a budapesti Syma-csarnokban megrendezett felnőtt fedett pályás atlétikai országos bajnokságon.</p>

Az évad legjelentősebb hazai fedett pályás viadalán a két kiváló magasugró, Boros László és Győrffy Dóra érvényesítette a papírformát – igaz, Lacinak ezúttal nagyon meg kellett küzdenie az elsőségért –, és mindketten egy újabb bajnoki arannyal gazdagodtak.

Szintén az aranyra hajtott a múlt heti többpróba ob győztese, Skoumal Péter is, ám neki fő számában, a rúdugrásban be kellett érnie a bronzzal, igaz, a 4x400-as váltó tagjaként, valamint távolugrásban további két érmet is begyűjtött. Ugyancsak három éremmel gazdagodott a középtávfutó Kazi Tamás, aki 800-on és 1500-on harmadik, míg a váltóval második helyen végzett.