"Szenvedős meccsen harcos ellenfelet győztünk le"

Hajdú-Bihar - Íme, a Megye II-es Déli bajnokság 11. fordulójának eredményei.

Debreceni Sport Club–Komádi SE 0–9 (0–3)

50 néző. Vezette: László J. (Vilmányi S., Karasi M.)

Debrecen: Nagy B. (Selyem D.) – Tóth Cs., Balázs Á. (Fekete Cs.), Asztalos R. (Barabás Z.), Kocsis L. (Szabó B.), Dobrán Cs., Gorzsás I., Kiss R., Tamás A., Kovács K., Fehér J. Edző: Nagy Róbert.

Komádi: Bokor Cs. – Kirimi P., Tóth L., Varga L., Balogh S., Vass Á. (Fekete Zs.), Nagy I., Miczura Varga K., Holló J., Puskás Z., Buliska Gy. (Bujdosó D.) Edző: Szabó Sándor.

Gól: Balogh S.(2), Puskás Z., Nagy I.(2), Vass Á., Holló J.(3) Jók: Kovács K., Nagy B., illetve Mindenki Kiállítva: Bujdosó D. Ifi: 2–1.

Nagy Róbert: A múlt heti 1–7-es nagyrábéi nyaralásunkat is fölül tudtuk űberelni, de a mai napon csapatomnál csak a túl nagy hatalommal felruházott nagyképű, arrogáns, önmagát istennek képzelő, kiskirályként sétáló, szimpatikus játékvezető úr volt gyengébb. Furcsa, hogyha egy játékos szól sárgát kap, de a játékvezető úr lesenkiházizhat, orrát felé fújva lefikázhat bárkit. Ezt a szimpatikus, minden hibánkat kihasználó vendégcsapat játékosai is elismerték.

Szabó Sándor: Ezen a mérkőzésen igen jó arányban használtuk ki a helyzeteinket, aminek következtében nagy arányú győzelmet tudtunk aratni a lelkesen futballozó hazai csapat ellen. A csapat minden tagjának gratulálok.

Nagyrábé Petőfi SK–Báránd KSE 0–4 (0–1)

100 néző. Vezette: Darányi A. (Török Cs., Kecskeméti K.)

Nagyrábé: Kriston D. – Johan Gy. (Ötvös S.), Tóth P., Vénig A., Parti P., Faragó L., Szabados M. (Nagy Cs.), Szabó T. (Czirják Cs.), Mészáros I., Vig V., Kovács A. (Ungvári P.) Edző: Tóth Péter.

Báránd: Tóth S. – Karácsony J. (Török D.), Mester N., Faragó B., Csóka G., Karmazsin Z., Schuller I., Szabó L. (Török R.), Mester L., Erstey Zs., Vígh N. Edző: Szabó János.

Gól: Mester L.(3), Schuller I. Jók: Mindenki Kiállítva: Kriston D. Ifi: 4–0.

Tóth Péter: Gratulálunk a Báránd csapatának, nagyon nagy akarattal álltak a mérkőzéshez, ennek meg is lett az eredménye. Mi tudásunk alatt játszottunk, megpróbálunk a jövőhéten javítani. Gratulálok az ifi csapatnak és az U14-es csapatnak a győzelméhez. További sok sikert kívánok a Báránd csapatának.

Szabó János: A múltkor a Nagyrábé osztott ki nekünk egy hatalmas pofont, most viszont mi adtunk nekik egy alapos verést. Fegyelmezett és csupa szív játék jellemezte a csapatomat, ennek is köszönhető, hogy sikerült elhoznunk a pontokat egy nagyon jó csapat otthonából. Örülök és büszke vagyok, hogy ilyen játékosaim vannak.

Püspökladányi LE–Nádudvari SE 2–2 (1–1)

50 néző. Vezette: Varga Gy. (Géhl B., Tatár I.)

Püspökladány: Katona N. – Kéri M. (Mogyorósi J.), Mile B., Szabó L., Szabó B., Nádházi S. (Horváth Á.), Danka L., Dajka L. (Sass F.), Karacs Z., Ferenczi L., Varga L. Edző: Fülöp András.

Nádudvar: Dobi A. – Károlyi Z., Erdős M., Pál I., Forgács G., Kovács I., Székely Z. (Varga D.), Varga Zs., Czibere K. (Taricska G.), Szabó S., Szegi Zs. Edző: Gere Csaba.

Gól: Karacs Z., Ferenczi L., illetve Pál I., Forgács G. Jók: Mile B., Szabó B., Szabó L., illetve Kiállítva: Károlyi Z. Ifi: 3–1.

Fülöp András: A nyáron kitűzött céljainkat át kell értékelnünk, nem azért mert nem tudjuk, hanem mert nem akarjuk...

Gere Csaba: Az első öt percben még a labda se volt nálunk, de fokozatosan lábra kaptunk, olyannyira, hogy megszereztük a vezetést is. Pár percre rá egy ziccert hibáztunk, a kontrából a hazaiak kiegyenlítettek. Az első félidőben mi domináltunk, ez a másodikra kicsit megfordult. Károlyi Zoli parádés védését kiállítással és büntetővel jutalmazta a játékvezető, éltek is a hazaiak a lehetőséggel. Tíz emberrel harcoltuk tovább az utolsó félórát, meg is lett a gyümölcse, megszereztük az értékes egy pontot.

S ha már múlt héten itt, az újság hasábjain lettem megszólítva egy óvásunk okán, reagálok is rá: évekkel ezelőtt (igaz még a Blondy színeiben) egy sima győzelem három pontja úszott el egy téves cserélésem miatt. Akkor egy fiatalt raktam be 4-1-es vezetésnél egy (!) percre. Megóvták, elvették a három pontot. Tavaly az U19-es csapatunktól szintén így vettek el a bajnokság végén több, mint tíz pontot néhány fiatal játékos szerepeltetése miatt. A szabály, az szabály... Saját kárán tanul az ember...

Földes KSE–Debreceni EAC 3–5 (1–4)

Vezette: Tóth Sz. (Béres K., Nyilas Z.)

Földes: Horváth Zs. (Szabó Gy.) – Bernáth G. (Kállai A.), Kiss Z., Bakonyi J., Mészáros T., Nagy S., Földesi A. (Balogh F.), Karacs T. (Vincze A.), Dede I., Vincze N., Balogh R. Edző: Bakonyi János.

Debrecen: Gulyás L. – Magi L. (Nyeste K.), Fodor T., Tar G. (Révai Z.), Rácsai L. (Szőke P.), Köstner T. (Szarka J.), Molnár M. (Lévai Á.), Papp G., Radványi R., Hetrovics R., Csák Zs. Edző: Katona László.

Gól: Nagy S., Vincze N., Bakonyi J., illetve Kiss Z.(ög), Csák Zs.(2), Rácsai L., Papp G. Jók: Senki Ifi: 1–4.

Bakonyi János: A bajnokság legjobb csapatával találkoztunk. Negyvenöt perc futball sajnos csak ennyire elegendő egy ilyen csapat ellen. További sok sikert kívánok a DEAC csapatának. Hajrá Földes!

Katona László: Szenvedős meccsen harcos ellenfelet győztünk le!

Hajdúszováti SE–Konyári SE 7–5 (5–1)

50 néző Vezette: Papp J. (Pallai Zs., Molnár L.)

Hajdúszovát: Marton A. – Lakatos Balogh R., Balogh J., Rostás N., Szabó J., Balogh D. (Lakatos S.), Lakatos K., Nagy Zs., Dancsevics B., Lakatos I., Abdai K. Edző: Balogh Ferenc.

Konyár: Száraz Cs. – Entersz G., Tamási G. (Lakatos G.), Tamási S., Varga D., Antal G., Nagy A., Varga Z., Szigeti J. (Nagy B.), Horváth Á., Rézműves K. Edző: Kiss László.

Gól: Balogh D., Lakatos Balogh R.(2), Balogh J.(2), Lakatos K.(2), illetve Varga D., Antal G., Lakatos G.(2), Nagy A. Jók: Mindenki Ifi: 5–3.

Balogh Ferenc: Az első félidőben a megbeszéltek alapján játszottunk. A második félidőben három meccs ziccereit hagytuk ki, ha ezeket sikerül értékesíteni, akkor akár két számjegyű is lehetett volna gólok száma. Szépen játszott a csapat, bízom benne, hogy jövőhéten több ziccert tudunk értékesíteni. Gratulálok az ifi csapatunknak első győzelméhez. További sok sikert Konyár csapatának.