2017.02.15. 21:09

DHK: váratlan nagy zakó hazai környezetben

Debrecen - A MOL Liga negyeddöntőjének Debreceni Hoki Klub–ASC Corona Brassó párosításának első, keddi összecsapását a hazaiak magabiztosan nyerték 6–3-ra. Nem kellett sokat várni a folytatásra, szerdán este ismét egymásnak feszültek a felek a cívisvárosban, s egy egészen más meccset láthattak a szurkolók, mint egy nappal korábban.

Az erdélyiek lerohanták a DHK-t, az első harmad után már 0–3 volt az állás. A folytatásban Schultz révén szépítettek a vendéglátók, ám a Brassó újfent betalált. A záró menetben már négy góllal mentek a brassóiak, akiknél a kapus Tőke bravúrt bravúrra halmozott. Vaszjunyin az 59. percben még kozmetikázott az eredményen, így a Brassó 5–2-re nyert.

A négy győzelemig tartó párharc állása 1–1. Bertáék számára idegenben folytatódik a párharc, szombaton és vasárnap Brassóban mérik össze erejüket a csapatok.