2016.10.01. 18:24

"A győzelmet nem kell megmagyarázni"

Hajdú-Bihar - Véget ért a megye I-es labdarúgó bajnokság szombati játéknapja. Íme a végeredmények.

Hajdúsámsoni T.T.I.SZ.E.–DASE 1–3 (0–1)

50 néző. Vezette: Csiszár K. (Dávid A., Kövér F.)

Hajdúsámson: Zoványi G. – Papp M.(Veres T.), Csatári D.(Rácz A.), Csala R.(Csurka Sz.), Mertin L., Bacskai A., Kubán Z., Molnár Á.(Varga S.), Dávid T.(Süvöltős D.), Mertin D., Szabó B.(Kerekes B.) Edző: Halász Zoltán.

Debrecen: Faragó Á. – Lengyel I., Tornyai V., Pálmai Cs., Molnár B., Dobos Á.(Varga Cs.), Rácz N., Kovács M.(Pazonyi A.), Nahhas R.(Vass O.), Pázmándi D.(Szilágyi D.), Szalóczi Z. Edző: Pöszmet Tibor.

Gól: Kerekes B., illetve Rácz N., Szalóczi Z.(2) Jók: Mertin L., Kerekes B., Varga S. Kiállítva: Bacskai A.

Halász Zoltán: – Rengeteg hibával játszottunk. Ellenfelünk ezeket mind kihasználta. Ilyen fegyelmezetlenségeket nem szabad elkövetni. Gratulálok a fiatal játékosaimnak az első felnőtt mérkőzésükhöz!

Pöszmet Tibor: – Később nyilatkozik.

Debreceni EAC–Kabai Meteorit SE 4–2 (1–0)

200 néző. Vezette: Nagy T. (Szabó II P., Pósa Zs.)

Debrecen: Dukát P. – Sós D., Simonka R., Csörgő K., Madar Cs.(Csák Zs.), Radványi R., Balás V., Katona T.(Molnár M.), Kincses D., Varga M., Posta N.(Kökényesi Á.) Edző: Sáfár László.

Kaba: Biás P.(Jónás B.) – Almási Z.(Kállai D.), Szabó D., Karika M., Szabó B(Kéri D.)., Sarkadi A., Kovács M., Plókai G.,. Kiss R., Németi M., Lázár R. Edző: Kiss Lajos.

Gól: Csörgő K. (2), Kökényesi Á., Simonka R., illetve Kovács M.(2) Jók: Sós D., Csörgő K., Balás V., illetve Kovács M., Almási Z., Lázár R., Sarkadi A., Plókai G. Ifi: 5–0.

Sáfár László: – Nem volt egy jó mérkőzés. Magunkhoz képest kényelmesek, lassúak és figyelmetlenek voltunk, ettől függetlenül győzelmünk egy percig sem forgott veszélyben. A mérkőzés olyan szempontból jó volt, hogy egy-két játékosnak ébresztőt fújhat.

Kiss Lajos: – Próbáltuk játszani a saját játékunkat, ami néha sikerült is, de összességében a lendületes hazai csapat ránk tudta erőltetni az akaratát és megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Dicséret illeti azonban a játékosaimat, mert hátrányból is mentek előre, aminek az lett az eredménye, hogy hosszú hetek óta nekünk sikerült először betalálni a DEAC kapujába.

Nagyhegyes KSE–Berettyóújfalui SE 0–2 (0–0)

100 néző. Vezette: Puskás Z. (Tóth T., Mészáros Cs.)

Nagyhegyes: Szalánczi Z. – Tóth Sz., Kasuba M., Nagy K., Magyar A., Abdulmaati I.(Patócs R.), Kis D.(Szentes Bíró T.), Bácsi Á.(Illés D.), Ungvári P.(Pallai Zs.), Bun R., Percze R.(Tóth I.) Edző: Szalánczi Zoltán.

Berettyóújfalu: Virányi G. – Kardos I., Nagy Z., Nagy R., Békési D., Nagy S.(Szabó P.), Csordás J., Ékes G., Nagy B., Szabó G.(Szitkó R.), Nemes I.(Daróczi D.) Edző: Szitkó Róbert.

Gól: Daróczi D. (2) Jók: Senki, illetve Mindenki. Ifi: 2–3.

Szalánczi Zoltán: – Sajnálom a mai meccset, mert a mérkőzés egészében mi kezdeményeztünk és mi irányítottuk a játékot. Azonban a döntő szituációkban rossz megoldásokat választottunk, így ellenfelünk egyéni hibáinkból jól gazdálkodott és igazi helyzet nélkül elvitte a három pontot tőlünk.

Szitkó Róbert: – Nagyon elégedett vagyok az egész csapat teljesítményével. Védekezésben mindenki a maximumot nyújtotta, amit megbeszéltünk a mérkőzés előtt és a második félidőben kinyíló ellenféllel szemben sikerült megnyernünk a mérkőzést. Fiatal játékosaimnak külön gratulálok, hogy tudták pótolni a meghatározó játékosainkat.

Sárrétudvari KSE–Hajdúdorog SE 1–0 (1–0)

200 néző. Vezette: Tatár I. (Csizmadia M., Prezenszki M.)

Sárrétudvari: Kiss B. – Balogh R., Fegyverneki M., Kelemen L.(Faragó B.), Nagy T., Kovács P., Füleki B.(Vass A.), Erős L., Szabó G.(Gál M.), Bak B., Tiszai G.(Kiss T.) Edző: Bodó Lajos.

Hajdúdorog: Tóth Z. – Iván K., Juhász B., Papp J., Máthé I.(Balla K.), Harsányi Z., Oláh T., Kovács A., Juhász T., Szabó Z.(Pogácsás B.), Pálóczi T.(Bőthy A.) Edző: Juhász Bertalan.

Gól: Fegyverneki M. Jók: Erős L. a mezőny legjobbja, illetve Harsányi Z., Papp J., Kovács A. Ifi: 4–1.

Bodó Lajos: – Az első félidőben a rúgott gólunk mellett több gólhelyzetet elhibáztunk. A második félidőben viszont teljesen kiegyenlített játék folyt a pályán, de úgy gondolom, hogy a győzelmünk egy percig sem forgott veszélyben. Kiss Tibor polgármester urunk meccs utáni szavait idézve: „A győzelmet nem kell megmagyarázni.”

Juhász Bertalan: – Sajnálatos módon egy büntetővel kaptunk ki. Egyik oldalon sem volt veszélyesebb kapura lövés. Igazságosabb lett volna a döntetlen. Gratulálok a Sárrétudvarinak, hajrá Dorog!