2016.08.09. 14:59

Rio 2016 - Pétervári-Molnár Bendegúz nem jutott a legjobb 12 közé

Rio de Janeiro - Az egypárevezősben versenyző Pétervári-Molnár Bendegúz negyedik lett keddi negyeddöntőjében, így nem jutott be a legjobb 12 közé, s a folytatásban az alsóági középfutamban szerepelhet a riói olimpián.

A 23 éves magyar sportoló legközelebb szerdán száll vízre.

A Budapest Evezős Egyesület ötkarikás újonc versenyzője paraguayi, algériai, belga, mexikói és egyiptomi riválissal került össze a legjobb 24 között, s közülük hármat kellett volna megelőznie ahhoz, hogy a 12 között folytathassa.

Pétervári-Molnár gyakorlatilag végig a negyedik helyen haladt, s a végén hiába hajrázott nagyot, a belga, egyiptomi, mexikói trió annyira elhúzott tőle az első 1500 méteren, hogy nem volt esélye beérni az élbolyt. A magyar evezős a legjobb esetben a 13. helyen zárhatja az olimpiát.

"A pálya közepén úszott el a továbbjutás, nem volt elég gyors az utazósebességem" - nyilatkozott az M4 Sportnak Pétervári-Molnár. "Nem számítottam arra, hogy az egyiptomi ilyen jó lesz, meg is zavart, hogy előttem ment. Még soha nem kaptam ki tőle, főleg nem ennyivel. A folytatásban az a célom, hogy megnyerjem a C döntőt."

A magyar versenyzőnek ehhez előbb az első három között kell zárnia szerdai futamában, majd következhet a C finálé, ahol a 13-18. hely a tét.