2016.08.02. 14:07

Hét cívisvárosi szenior állhatott a dobogón

Abádszalók, Debrecen - A hagyományokhoz hűen a debreceni szeniorok vízbe ugrottak Abádszalókon a Tisza-tó úszóversenyen, ahol 2000 métert kellett teljesíteni. Az eseményen megjelent Czene Attila olimpiai bajnok úszó, a Magyar Szabadidősport Szövetség elnöke is.

A debreceniek a felnőttek (36–50 évesek) és a szeniorok (50 év felettiek) női és férfi korcsoportjában összesen hét dobogós helyezést értek el, a 76. évében járó Bitskey István a legidősebb versenyző különdíját kapta. A felnőttek mezőnyében Bujna Lilla első, Takácsné Kancsár Katalin és Tóth Szilveszter második, Kovács Zsolt a harmadik lett. A szenioroknál Legoza Éva nyert, Rentka László második, Horváth Zoltán a harmadik helyen zárt. A 114 fős mezőnyben az abszolút értékelésben hárman kerültek az első 10 helyezett közé, Bujna (5.), Rentka (6.) és Tóth Sz. (7.).