2016.05.05. 09:27

Úgy látszik, jót tett az edzőváltás a Ceglédnek

Balmazújváros -  Az utóbbi időben roppant szerényen teljesítő, sereghajtó Cegléd otthonába látogatott a hetedik Kőnig-Trade Balmazújváros a férfi kézilabda NB I. alsóházi rájátszásának 8. fordulójában szerdán este. A kiesés elől menekülő Pest megyei alakulatnál a múlt héten edzőváltás történt, amitől úgy látszik, megtáltosodtak a játékosok, hiszen 32–26-os győzelmet arattak az esélyesebb újvárosiak ellen.​

A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, de rövid időn belül a hajdú-bihariak is „magukhoz tértek”, és fordítottak. A félidő derekán egál volt az állás (10–10), ám aztán fokozatosan kezdtek meglépni a fővárosiak, a szünetben 17–14-et mutatott az eredményjelző.

Fordulás után továbbra is a Cegléd akarata érvényesült inkább, igaz, kapaszkodtak Füzesi Ferenc tanítványai, akik a 41. minutumra fel is jöttek három gólra (23–20). A folytatásban azonban újra növelni tudták a távolságot a házigazdák, és végül magabiztos, hatgólos sikert arattak.

A Balmaz jövő héten szerdán 18 órától a PLER-t fogadja.

Ceglédi KK SE–Kőnig-Trade Balmazújvárosi KK 32–26 (17–14)

Cegléd 800 néző. V: Herczeg, Südi

Cegléd: Bősz – Bíró 4 (1), Lepsényi 3, ANDELIC 4, Sipeki 1, GRBOVIC 6, ORSZÁGH 5. Csere: Abramovic (kapus), PERISIC 6, Hódi 2, Tóth N., Borsos, Megyeri 1, Imregi F., Müller. Mb. edző: Jakab László

Balmazújváros: Paul – Kekezovics 2, Lazic 3, Pérez 1, Simovic, Oláh 3 (3), BALDA 7. Csere: Pajkó (kapus), Balázs 2, Morva 3, István, Korsós 1, Hanták, Temesvári 2, Vranac 2. Edző: Füzesi Ferenc

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–0. 6. p.: 6–8. 11. p.: 6–8. 16. p.: 10–10. 23. p.: 13–11. 28. p.: 16–13. 32. p.: 19–14. 37. p.: 22–16. 41. p.: 23–20. 48. p.: 28–21. 55. p.: 31–24

Kiállítások: 10, ill. 12 perc

Hétméteresek: 1/1, ill 3/3