2016.01.11. 08:25

NFL - Drámai végjáték után jutott tovább a Seattle

Minnesota - A Seattle Seahawks elképesztő izgalmak után 10-9-re győzött a Minnesota Vikings otthonában az észak-amerikai profi amerikaifutball-liga (NFL) rájátszásának első fordulójában, ezzel bejutott a Nemzeti-főcsoport (NFC) elődöntőjébe.

A körülbelül mínusz 20 Celsius-fokban megrendezett összecsapáson a hazaiak Blair Walsh három mezőnygóljával vezettek 9-0-ra egészen a negyedik negyed közepéig. A vendégek ezt követően először az elkapó Doug Baldwin hatpontos góljával (touchdown) szépítettek, majd a sikeres extra pont után egy mezőnygóllal a vezetést is átvették (9-10). Utóbbi előtt a hazaiak futójátékosa, a megtett yardok tekintetében ligaelső Adrian Peterson vesztette el a labdát.

A találkozó végül drámai körülmények között dőlt el, a Viking ugyanis a végén könnyű mezőnygól pozícióba jutott, de az addig kiválóan teljesítő Walsh 26 yardról hibázott.

A tavaly döntős, 2014-ben bajnok Seattle az NFC elődöntőjében az alapszakaszgyőztes Carolina Panthers otthonába látogat.