2016.01.27. 09:13

Alpesi vk - Kristoffersen nyert, Hirscher nagyot ment Schladmingban

Schladming - A norvég Henrik Kristoffersen nyerte a férfi alpesi sízők világkupa-sorozatának kedden rendezett villanyfényes műlesikló-versenyét az ausztriai Schladmingban, ahol a hazai kedvenc Marcel Hirscher szenzációs második futammal második lett.

A 21 éves Kristoffersennek ez pályafutása tizedik vk-diadala, s a mostani szezonban ebben a szakágban hatodszor győzött.

Az első futam után csak 22., több mint 2,5 másodperc hátrányt összeszedő, műlesiklásban és összetettben is címvédő Hirscher az 50 ezer szurkoló hangos bíztatásától kísérve fantasztikusan csúszott a második szakaszban, a pálya középső és alsó szakaszán elképesztően jó időt sízett, s csak Kristoffersen tudott nála jobban teljesíteni.

A nyitó futamban remekül csúszó és így akkor még első német Felix Neureuther a második időmérő pontig előnyben volt Kristoffersennel szemben, utána azonban túl sokat kockáztatott, hibázott, s még csak be sem fejezte a versenyt.

A harmadik helyen az orosz Alekszandr Horosilov zárt, a magyar Samsal Dalibor nem jutott be a legjobb 30 közé, az első futamban 83 induló közül 38. lett.

Kristoffersen 2014 után másodszor nyert Schladmingban a villanyfényes viadalon, érdekesség, hogy akkor szintén Hirscher volt a második.

A szakági pontversenyben vezető Kristoffersen növelte az előnyét Hirscherrel szemben.

Az összetettben Hirscher áll az élen, mivel az eddig vezető norvég Aksel Lund Svindal a múlt hétvégi kitzbüheli lesikláson bukott, térdszalagszakadást szenvedett, így véget ért a szezonja.

Eredmények, férfi műlesiklás:

1. Henrik Kristoffersen (norvég) 1:42.20 perc (1. futam: 49.40 másodperc, 2. futam: 52.80 másodperc)

2. Marcel Hirscher (osztrák) 1:42.81 (50.89, 51.92)

3. Alekszandr Horosilov (orosz) 1:42.97 (49.43, 53.54)

A szakági pontverseny állása 7 futam után (még 4 van hátra): 1. Kristoffersen 680 pont, 2. Hirscher 500, 3. Horosilov 234, ...48. Samsal Dalibor 9

Az összetett pontverseny állása 23 futam után (még 21 van hátra): 1. Hirscher 969 pont, 2. Aksel Lund Svindal (norvég) 916, 3. Kristoffersen 871, ...124. Samsal Dalibor 9