2015.03.14. 21:11

Lendületben az álmosdi csapat

Hajdú-Bihar - A megyei másodosztály északi csoportjában a 17. forduló meglepetését a sereghajtó álmosdi csapat hozta, hiszen a dobogós Nyírmártonfalva ellen sikerült győzedelmeskedniük.

Nádudvar–Le Petit–DSC 0–2 (0–1)

100 néző, vezette: Tatár I. (Kohn D., Jánvári T.)

Nádudvar: Nagy J. – Kenéz N., Balás V. (Nagy S.), Varga Zs., Czibere K., Tóth T., Czidor G. (Pál I.), Varga T., Lajtos B., Tran B. (Silye G.), Kiss A. Edző: Gere Csaba.

Le Petit–DSC: Molnár S. (Párványik P.) – Percze R. (Kiss R.), Pocsai G., Magi L., Molnár B. (Zsiros N.), Nógrádi J. (Károlyi N.), Hasilló R., Szabó D. (Jáger B.), Botos S., Ungvári M., Oláh J. (Marosvölgyi T.). Edző: Nagy Róbert.

Gól: Molnár B., Percze R. Jók: Czibere K., Tóth T., Varga T., illetve Pocsai G., Ungvári M., Botos S., Molnár B., Hasilló R., Percze R. Ifi: 1–4.

Gere Csaba: – Ott folytattuk, ahol múlt héten vagy az őszi szezon végén abbahagytuk: teljesen gólképtelenek vagyunk elől. A huszadik percben már a második százszázalékos ziccert hagytuk ki, de ahogy az lenni szokott, az ellenfél talált egy gólt. A második félidőben ugyanez volt a menetrend. A helyzetkihasználáson kívül a labdabirtoklásban is jobbnak bizonyultak a debreceniek, így nekünk nem maradt más hátra, mint bemenni a szerkesztőségbe és megújítani a hirdetésünket, amelyben gólerős játékosokat keresünk. Egy viszont biztos: jövő héten tuti nem kapunk ki!

Nagy Róbert: – Ha nem is jól, de legalább nem játszottunk rosszul. Még mindig akadozik a gépezet, de a múlt hetinél már egy fokkal jobban ment. Mindenkinek a saját gyereke a legszebb, de amikor kiengedjük az utcára, akkor hozzá kell szokni, mások is járnak ott, s szembe kell vele nézni, hogy a szép gyermek a többi szép gyermek között sétál. További sok sikert a Nádudvar csapatának! Köszönjük a nagyon korrekt játékvezetést!

Egyek–Görbeháza 3–1 (1–1)

100 néző, vezette: Mészáros Cs. (Horváth G., Gréz T.)

Egyek: Kovács Z. – Balogh M., Kiss S., Zsólyomi D., Budácsik D., Fekete T. (Papp R.), Hadházi A. (Szabó Cs.), Tóth A. (Nagy Sz.), Len Sz. (Kovács R.), Len Á. (Kiss A.), Kun K. (Farkas A.). Edző: Farkas Zoltán.

Görbeháza: Szilágyi K. – Siket Gy., Besenyő P., Kiss G., Pók D. (Ronkovits T.), Ilyés Z. (Tóth P.), Molnár D. (Kiss G.), Répási Sz. (Tóth A.), Péntek I., Hajdu R., Jónás R. (Nyakas R.). Edző: Szolnoki Attila.

Gól: Len Á., Hadházi A., Len Sz., illetve Hajdu R. Jók: az egész csapat, illetve senki. Kiállítva: Kiss S. Ifi: 2–2.

Farkas Zoltán: – Nagy szívről tett tanúbizonyságot a csapat, ötven percet emberhátrányban játszva is magabiztosan vertük meg a közvetlen riválisnak számító Görbeházát. A játékosoknak minden elismerésem a mai teljesítményért!

Szolnoki Attila: – Először is szeretnék gratulálni a hazai csapatnak a jó játékhoz és a megérdemelt győzelemhez! Együttesem amilyen rosszul kezdett, sajnos olyan rosszul is fejezte be. Nagyon sok hibával futballoztunk, s rendre rossz döntéseket hoztunk – pedig (halkan jegyzem meg) minden lehetőséget megkaptunk ezen a mérkőzésen, gondolok itt az emberelőnyre, a tizenegyesre, a jó játékvezetésre. De minket minősít, hogy ezekkel sem tudtunk élni, így csak magunkat okolhatjuk, hogy vesztesen hagytuk el a játékteret. Remélem, ez tanulsággal szolgál a játékosaimnak! A játékvezetői hármasnak köszönöm a színvonalas ténykedést! Ifjúsági csapatomnak gratulálok az értékes egy ponthoz!

Nyírábrány–Vámospércs 2–4 (0–2)

50 néző, vezette: Horváth M. (Pallai Zs., Bodnár T.)

Nyírábrány: Brátán M. – Megyesán P. (Vásárhelyi J.), Fülöp Gy., Tóth Cs. (Sápi A.), Debreceni K. (Nagy Á.), Küzmös A., Küzmös Gy., Rátonyi Zs., György R., Mezei M., Szabó G. Edző: Tóth Csaba.

Vámospércs: Kolompár J. – Balogh I S., Kovács Gy., Zsupos J. (Nagy I.), Kolompár R., Halász S. (Szabó B.), Szőke R., Nánási D., Tóth G. (Pójik D.), Károlyi A., Berki T. (Kiss T.) Edző: Oláh Sándor.

Gól: Szabó G., Vásárhelyi J., illetve Szőke R., Károlyi A., Berki T., Pójik D. Jók: Szabó G., Nagy Á., illetve Nánási D., Szőke R., Károlyi A., Berki T. Kiállítva: Küzmös A., Küzmös Gy., Mezei L, illetve Kovács Gy. Ifi: 0–2.

Tóth Csaba: – Sajnos az első játékrészben nem sikerült elképzeléseinket megvalósítani, ezért kétgólos hátránnyal fordultunk. A második félidőt már megfelelő hozzáállással és játékkal kezdte csapatunk, de az ötvenharmadik percben indokolatlanul, kettős emberhátrányba kerültünk. Ennek ellenére a lelkes, csupaszív játékunknak köszönhetően több gólhelyzetet alakítottunk ki mint ellenfelünk, de ezek közül csak kettőt értékesítettünk.

Oláh Sándor: – Érdekes találkozó volt, több kiállítással tarkítva. 3–0–nál azt hittük, zsebben van a meccs, de az emberhátrányban lévő hazaiaknak sikerült feljönniük, így nehéz lett a vége.

Létavértes II–Ebes II 0–1 (0–0)

50 néző, vezette: Kovács Á. (Krizbai Zs., Gyarmati I.)

Létavértes II: Fekete S. – Boldis J., Papp Z., Mazsu R., Tóth E., Jávorszky J. (Boros G.), Horváth G., Demján J., Polgári I., Mezei L., Karászi F. (Zilai Z.). Edző: Kontor Gábor.

Ebes II: Kovács I. – Szabó J. (Nagy Z.), Váczi P., Antal A., Kovács L. (Czeglédi L.), Kiss L., Fekete L., Szántó E., Csorvási J., Kovács T. (Bőde Z.), Szabó Z. Edző: Nagy Sándor.

Gól: Szabó Z. Jók: senki, illetve Váczi P., Szabó Z. Ifi: 6–3.

Kontor Gábor: – Később nyilatkozik.

Nagy Sándor: – Két egyforma erősségű csapat csatájából a szerencsésebbik került ki győztesen. A játékvezetés színvonalon aluli volt.

Fülöp–DEAC 1–4 (0–1)

50 néző, vezette: Csiszár K. (Tóth Sz., Erdei T.)

Fülöp: Popovics D. – Veres R. (Hutóczki M.), Klenik Gy., Sándor R. (Sándor T.), Horváth I., Halász A., Kiss G. (Vecsei J.), Szabó G., Bazsó O., Hortobágyi R. (Mezővári P.), Gordán Z. Edző: Bányai Imre.

DEAC: Fejér G. – Nagy A., Párducz T., Buzai G., Demján B., Tar G. (Rácsai I L.), Lénárt P. (Zombor S.), Rácsai II L. (I. Inda), E. Hevre, Bíró R. (Valóczki J.), Boda P. (Katona Z.). Edző: Katona László.

Gól: Horváth I., illetve Bíró R., Boda P., Lénárt P., Rácsai I L. Jók: Szabó G., Gordán Z., Horváth I. Ifi: 2–8.

Bányai Imre: – Úgy érzem, az eredmény egy picit túlzó. Tudjuk, hogy a DEAC jobb csapat nálunk, de ha az első félidei játékunkat tudjuk produkálni a másodikban is, akkor nem ennyi lett volna a vége. Bízom abban, hogy gyengébb képességű együttesek ellen azért ez már elég lesz a győzelemhez. Köszönöm a korrekt játékvezetést. Ehhez hasonló meccsekre van szüksége a megyei bajnokságnak, bízom benne, hogy ebben edzőkollégám is megerősít. Sok sikert a DEAC–nak, ők a bajnokesélyesek!

Katona László: – Később nyilatkozik.

Hajdúhadház–Tiszacsege 2–1 (1–1)

100 néző, vezette: Gálfi F. (Prezenszki M., Agárdi L.)

Hajdúhadház: Nagy S. – Rostás M., Veres S., Lakatos F., Kiss A., Gábor L., Nagy J. (Balogh J.), Nagy G. (Dancsi J.), Offra T. (Kovács G.), Hortó V. (Nagy A.), Hadházi D. Edző: Pintér István.

Tiszacsege: Baranyi Cs. – Nagy P., Jecs J., Nagy Á., Rézmüves G. (Borisz Sz.), Nagy L., Balogh A., Balogh R., Simon Z., Kovács A. (Kormos Cs.), Zsiga R. Edző: Lévai Albert.

Gól: Hadházi D., Lakatos F., illetve Simon Z. Jók: Lakatos F., Veres S., Hadházi D., Offra T., illetve Simon Z., Balogh R., Balogh A. Ifi: 1–1.

Pintér István: – A csapat ezt a győzelmet elnökünknek ajánlja 41. születésnapja alkalmából. A meccsről annyit, hogy nem a jobban játszó csapat nyert.

Lévai Albert: – Jól kezdtük a mérkőzést, vezettünk, aztán a félidő végére jött a szokott rövidzárlat, s egyenlítettek a hazaiak. A második játékrészt az öltözőben kezdtük, újabb gólt kaptunk, aztán újra átvettük az irányítást, de nem tudtunk egyenlíteni. A meccs nagyobb részében a futballt mi játszottuk, de az ellenfél egy góllal többet rúgott. Gratulálok a Hajdúhadháznak, további sok sikert nekik! Az ificsapatnak gratulálok az egy ponthoz! Remélem, a jövő héten eredményesebbek leszünk.

Álmosd–Nyírmártonfalva 3–2 (1–0)

50 néző, vezette: Darányi A. (Nagy N., Rózsa S.)

Álmosd: Rácz I. – Molnár I., Török G. (Ásztai I.), Jónás D. (Horváth A.), Szabó J., Szabó Zs., Halász G., Kéki R., Szabó T., Balogh K., Jónás R. (Timoska R.). Edző: Szabó Béla.

: Papp T. – Konyári S., Havrilla I. (Tóth T.), Kiss G., Antal N., Kolompár J., Rácz F., Jónizs A., Spisák Zs. (Mandics I.), Ternován J. (Kelemen J.), Tóth D. (Tarapcsák J.). Edző: Molnár Gábor.

Gól: Szabó T., Balogh K., Ásztai I., illetve Konyári S. (2). Jók: az egész csapat, illetve senki. Kiállítva: Balogh K. Ifi: 1–5.

Szabó Béla: – Nagyszerű, megérdemelt győzelmet arattunk a harmadik helyezett ellen – ez erőt adhat a jövőt illetően csapatomnak. Fegyelmezetlenség, „szöveg” miatt a hatvanadik percben kiállították csapatkapitányunkat (teljesen jogosan), s így 2–0–nál szorossá vált a mérkőzés. Érett játékos nem csinálhat ehhez hasonló butaságot! Kétszer is vezettünk két góllal, s ilyen állásnál sem tudtunk figyelmesen, fegyelmezetten futballozni. Ezen sürgősen változtatni kell, s akkor a továbbiakban minden jól működhet.

Molnár Gábor: – Gratulálok az Álmosdnak!