2014.08.07. 10:39

Tisza-tó úszóverseny debreceni sikerekkel

Debrecen, Abádszalók - Két évtizede vesznek részt debreceni szeniorok és hajdú-bihari fiatal úszók Abádszalókon a Tisza-tó úszóversenyen. Idén 130 induló teljesítette a 2 km-es távot a Tisza-tóban. Az időeredményeket 14 kategóriában értékelték.

A legjobb időt (29 perc 53 mp), ezzel az abszolút első helyezést a 11 éves debreceni hosszútávúszó és triatlonista Munkácsi Menta érte el, aki természetesen saját kategóriájában is győzött. A kategória harmadik helyezettje Nagy Orsolya (Herpály SE, Berettyóújfalu). Az ifjúsági férfi győztes, Pap Máté Mezőkövesdről (Borsod-Abaúj-Zemplén megyéből) érkezett, akit azért említek meg hajdú-bihari összefoglalómban, mert a fiatal úszó nyaranta néhány hetet Debrecenben, a szeniorokkal edz. Több mezőkövesdi csapattársa végzett különböző kategóriákban a dobogón.

Az ugyancsak ifjúsági Borsós Kristóf (Herpály SE, Berettyóújfalu) ezüstérmes lett.

A felnőtteknél (a 19-34 évesek között) Illés Árpád (Debrecen) és Tóth Balázs (Debreceni szenior) alig csúsztak le a dobogóról, 4. és 5. helyezést értek el. A 35-49 éves férfiaknál Horváth Zoltán (D. szenior) a 2., Nagy István (D. szenior) a 4., Ritók Zoltán (Smaragd Delfin, Debrecen) a 6. helyen végzett.

Rentka László (D. szenior) az 50-59 évesek között fölényesen győzött (az abszolút 9. időeredményt elérve a fiatalokkal csatázott). Batta Gyula (D. szenior) a 60 éven felüliek, Bitskey István (D. szenior), aki 73 évével a legidősebb résztvevő volt, a 70 éven felüliek korcsoportjában győzött.

Három különböző korcsoportban Sándor Judit (Debrecen) 2., Kéri Edit (Smaragd Delfin, Debrecen) 4., Égerházi Anikó (D. szenior) 2. helyezett volt.

Több debreceni szenior versenyző – egy különleges vállalásként – a Bátor Táborért is úszott.