2014.06.03. 17:13

Hazánk második legjobbja a Ráthonyi-legénység

Szolnok - Nagyszerű egész évi teljesítménye megkoronázásaként ezüstérmet szerzett az Országos Serdülő Kosárlabda Bajnokság döntőjében a Debreceni Kosárlabda Akadémia-DSI együttese. A cívisvárosi legénység mindössze utolsó meccsét vesztette el az elmúlt hétvégén, Szolnokon megrendezett nyolcas döntőben.

A 2000-es születésű fiúkból álló sportiskolás legénység magabiztosan verte sorrendben a Zuglót (87-44), a ZTE-t (88-70), a Szolnokot (70-60), majd az elődöntőben a szegedi Szedeákot is (76-63). Mieinknek végül az aranymeccsen parancsolt megálljt a Vasas, amely 75-48-as győzelmével a legjobb serdülő kosárcsapat lett. A DSC-SI másodikként végzett hazánk korosztályos bajnokságában.

A torna All-Star ötösébe beválasztották a DSC-SI-s Tóth Bencét, a finálé gólkirálya pedig a szintén debreceni Csomor Péter lett. A nyolcas döntő krónikájához hozzátartozik, hogy egyik legjobbunk, Vezendi Szabolcs betegséggel küszködött, ami miatt legyengülve lépett pályára.

Bár a döntőben látottak nem győzték meg, ennek ellenére örül a második helynek Ráthonyi Tamás, edző: „Sajnos mélyen tudásunk alatt játszottunk, nem a döntőhöz méltóan. Gratulálunk a Vasasnak, és örülünk az ezüstéremnek!

Bajusz György szakosztályvezető is értékelt. „A döntő előtt - látva a négy kiemelkedő csapatot - tudtuk, közülük bármelyik szerezhet bármilyen színű érmet. Tehát eléggé kiegyenlített volt a mezőny. Csapatunk második helyét így kiváló eredménynek tartom.”

A srácoknak egyébként nem ez volt idén az első döntőjük, hiszen a Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskola színeiben diákolimpiai második helyezést értek el.