2014.02.01. 10:35

Férfi vízilabda ob I - Szegedi győzelem a Debrecen ellen

Szeged, 2014. január 31., péntek (MTI) - A Szeged három góllal diadalmaskodott a Debrecen felett a férfi vízilabda ob I 17. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén.

Eredmény, 17. forduló:

A-Híd Szeged VE -Debreceni VSE 12-9 (2-3, 3-2, 4-3, 3-1)

a legjobb góldobók: Hegedüs, Tóth M., Juhász 3-3, illetve Marnitz, Chilkó, Kállay 2-2

A kupagyőztes és bajnoki elsőségre is aspiráló Szeged a hétvégének a hatodik hely birtokosaként nekivágó Debrecen elleni összecsapását okkal tekintette olyan rangadónak, amely cseppet sem ígérkezett könnyen nyerhetőnek még hazai medencében sem.

Az újszegedi sportuszoda mintegy négyszáz nézője nem is könnyebbülhetett meg egyhamar, mivel 1-1, majd 2-2 után vendégelőnynél ért véget az első negyed. A második nyolc perc annyiból hozhatott némi megnyugvást az otthon játszó gárda számára, hogy a nagyszünetre - 3-5-ről - ledolgozta hátrányát, viszont előnybe nem tudott kerülni (5-5).

A harmadik játékrészben igazából 6-6-ig tudta a lépést tartani a Debrecen, onnantól kezdve egyre inkább a valós erőviszonyok érvényesültek. Elébb 8-6-ra ellépett a Tisza-parti alakulat, és bár még kétszer egytalálatnyira (8-7, 9-8) felzárkózott a vendég együttes, a negyedik negyed elejétől tartósította a különbséget, végül pedig három góllal nyert.