2008.10.19. 11:58

Talmácsi győzött Malajziában

<p>Talmácsi Gábor nyerte a gyorsasági motoros világbajnokság 125 köbcentiméteres kategóriájának Malajziai Nagydíját.</p>

A vasárnapi futamon gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott a magyar világbajnok és ezzel az összetett pontversenyben feljött a második helyre.

A futam végén Talmácsi mellett a brit Bradley Smith és az olasz Simone Corsi állhatott még fel a dobogóra. A világbajnoki címet az előző futamon megnyerő francia Mike Di Meglio az ötödik lett. Győzelmével Talma az összetettben megelőzte Corsit és a német Stefan Bradlt is, és feljött a második helyre.

Az idei utolsó nagydíjat a jövő hét végén rendezik Valenciában.

Gyorsasági motoros világbajnokság, 125 köbcenti, Malajziai Nagydíj, végeredmény:
1. Talmácsi Gábor (magyar, Aprilia) 43:00.716 perc
2. Bradley Smith (brit, Aprilia) 43:04.132
3. Simone Corsi (olasz, Aprilia) 43:07.612
4. Sandro Cortese (német, Aprilia) 43:07.641
5. Mike Di Meglio (francia, Derbi) 43:07.831