Senánszky Petra és Zombori-Szalontai Ferenc is döntős az ob-n!

Két debreceni úszó is érmet szerezhet Kaposváron, rögtön a nyitónapon.

Senánszky Petra ott lesz a 100 gyors döntőjében

Forrás: Napló-archív

Fotó: Czinege Melinda

Megkezdődött szerdán Kaposváron az úszók 125. országos bajnoksága: a DSI Debrecen ezúttal négy kiválóságot delegált a seregszemlére, mely különös jelentőséggel bír, hiszen immár a párizsi olimpiára is lehet teljesíteni a szinteket.

A 100 női gyors előfutamában Senánszky Petra bizonyult a leggyorsabbnak, 55.08-as ideje a délutáni döntő 4-es pályájára repítette. Koch Zita a 48. helyen zárt (01:01.42). A 100 férfi mellen induló Zombori-Szalontai Ferenc a harmadik legjobb volt összesítésben (01:03.93), így biztos résztvevője a finálénak. Sárosi Balázs (01:05.52) pedig a B döntőbe kvalifikálta magát, miután 01:05.52-es ideje a 11. pozícióhoz volt elég.

A DSI úszó szakosztályának vezetője, Kókai Dávid portálunknak elmondta, Senánszky Petrától érmet várnak 50 és akár 100 méter gyorson is, míg ha a többiek döntőbe jutnak, akkor maximálisan elégedettek lehetnek.  A délutáni program 17 órakor veszi kezdetét.