2019.09.14. 20:34

Tovább robog a Loki, ezúttal Vácról hozta el a pontokat

Bár időnként hektikus volt a mérkőzés, megérdemelten győzött a Debrecen.

Fotó: Matey István, archív

A Vác elleni szombat esti győzelmével továbbra is veretlen a DVSC Schaeffler együttese a női kézilabda bajnokságban. Bár a hazaiak 2–0-ra vezettek az elején, a Debrecen egy 7–0-ás sorozattal a maga javára fordította a mérkőzést (12. perc, 2–7). Ezután mintha kicsit túlságosan megnyugodott volna a Loki, de félidőre így is sikerült két gólt megőrizniük az előnyből az ezúttal az idegenbeli, azaz tiszta fekete mezükben játszó lokistáknak (14–16).

Volt hét gól is

A szünet után „az öltözőben ragadt” a DVSC, és a hazaiak fordítottak (37. perc, 19–18). Szerencsére felébredt a Loki és egy 7–2-es rohammal megnyugtató fórra tett szert (47. perc, 21–26). Az utolsó tíz percre öt gólos debreceni előnnyel fordultak a csapatok, Köstner Vilmos csapata ebben az időszakban a kezében tartotta a mérkőzést, az 53. minutumban már héttel ment a DVSC, amely ettől talán túlságosan megnyugodott, és a váciak két perccel a vége előtt visszazárkóztak három találatra. Szerencsére ezzel el is lőtte a puskaporát a Duna-parti együttes, és végül 26–30-ra győzött a Loki, ezzel tovább nyújtva a veretlenségi sorozatát. Folytatás szerdán a Főnixben.

Női kézilabda NB I., 3. forduló

VÁCI NKSE–DVSC SCHAEFFLER 26-30 (14–16)

Vác, 550 néző. V: Felhő, Öcsi

Vác: Arenhart – Diószegi 3, Hámori 1, LAKATOS R. 9 (4), Helembai F. 2, KÁCSOR 7 (2), Radoszavljevics 1 Csere: Hadfi, Bukovszky (kapusok), Kuczora 1, Szabó K. 1, Szondi, Paróczy 1, Edző: Szilágyi Zoltán

DVSC: Triffa – Varsányi 3, Kovács Anna 4 (1), DESZPOTOVICS 6, Tóvizi, BULATH 7 (3), VANTARA-KELEMEN 4 Csere: Oguntoye, Szabó D. (kapusok, BORDÁS 5, Vámos, Karnik, Karsten, Arany 1 Edző: Köstner Vilmos

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–0. 11. p.: 2–7. 17. p.: 5–10. 25. p.: 10–13. 37. p.: 19–18. 45. p.: 21–22. 53. p.: 22–29

Kiállítások: 8 perc + kizárás (Hámori), ill. 12 perc

Hétméteresek: 8/6, ill. 5/4.

Szilágyi Zoltán: – Teljesen megérdemelten nyert a Debrecen. Mi sajnos, sorsdöntő helyzetekben ziccereket rontottunk. Ma is emelt fővel jöhettünk le a pályáról, de hibáinkból tanulnunk kell.

Köstner Vilmos: – A csapat életében nagyon fontos a hét két idegenbeli meccsén szerzett három bravúrpont. Ma kisebb hullámvölgyektől eltekintve nagyszerűen játszottunk és megérdemelt győzelmet arattunk.