szon-sportoldal

2008.04.07. 19:50

Csípős csabait csipegettek

<p>A szombatihoz hasonlóan hétfőn is három szettben nyert a Betonút-NRK a Békéscsaba ellen.</p>

Ha nem is nyert viharos gyorsasággal a Viharsarokban a Betonút-NRK, sikerült újabb három játszmás győzelmet aratnia a nyíregyházi női röplabdacsapatnak a Békéscsaba ellen.

Az NB I. Ligabajnokság negyeddöntőjének második felvonását a gyenge adogatás és nyitásfogadás ellenére szettnyeréssel kezdték a vendégek. Utána igencsak meglepték esélyesebb riválisukat a csabaiak ászszerváikkal (3:4 után 8:4), ám 14:15-nél már ismét a Erdősnéék vezettek, az előnyt pedig a játszma végéig tovább hízlalták. A harmadik játékrészben rajt-cél győzelmet arattak a Ludvig-tanítványok, közel egy óra játék után ért véget a mérkőzés.

Ugyanakkor a házigazdák dícséretet érdemelnek, hiszen tavaly ilyenkor még az NB II-ben küzdöttek az aranyért, azóta méginkább összekovácsolódtak. A Betonút-NRK az elődöntőben a BSE ellen találkozik, először április 17-én a bujtosiban játszanak, a párharc az egyik fél három győzelméig tart.

Ludvig Zsolt: – Örülök annak, hogy bejutottunk az elődöntőbe, de a vártnál jóval a nagyobb harcra kényszerített bennünket a békéscsabai együttes. Egy jó csapat benyomását keltették, remélem, a folytatásban mindkét együttes sikeres lesz.