szon-sportoldal

2008.03.05. 21:20

Minden téren leragadtak a nyolcnál

<p>Körmend - A vasi városban a tizenhat pontos hátrány ellenére sem mondtak le arról, hogy kiharcolják a négyes döntőbe jutást a Magyar Kupában.</p>

Erről árulkodott a szerda esti lelátói hangulat, no meg, a Somogyi Béla Általános Iskola csarnokához vezető utat már jó órával a kezdés előtt le kellett zárni…
Aztán az sem volt semmi, ami az első negyedben várt az NYKK-ra. A körmendiek a Nyíregyházán is megcsodált letámadást vetették be, ami ellen gyakran a labda felvitele is nehézkesnek tűnt, különösen, hogy Savic nem is fért hozzá. Jegyezzük meg, a vasi harcmodorral szemben a játékvezetők nem toroltak meg minden szabálytalanságot, és mivel nyolc hosszú percen át csak büntetőkből talált be a vendégcsapat, már a 8. percre ledolgozta hátrányát a Körmend, sőt volt idő, amikor továbbjutásra állt.

A második etapban már a hazaiak szidták a bírókat: amíg ők már öt személyi hibánál jártak, a Nyíregyháza egynél sem. Enyhített a szorításon a házigazda, Mouton pedig elkapta a fonalat, így továbbra is meccsnull környékén ingázott az eredmény. A félidő zárása aztán jól sikerült: vendégkosár után Vavra támadóhibáját Sitku büntetői követték egy szekundummal a zárás előtt: a második ugyan kimaradt, de Buchanan visszapöcizte a lepattanót, így nagyszünetre öt pont megmaradt a nyíregyháziak összesített előnyéből.
Nem sokáig.

A második félidőt megint elsöprően kezdte a Körmend, de még a húsz pont közelségéből is volt visszaút, és az etap nagyobb részében az NYKK állt jobban az összesítést tekintve. Aztán a periódus zárásaként olyan történt, ami meghatározta a végkifejletet: négy másodperccel a zárás előtt Thomas két jó büntetőjét követően Ocitti labdát szerzett, és félpályás hármast dobott.

Így a Körmend állt továbbjutásra tíz perccel a vége előtt, és ebből már nem engedtek a fergeteges közönségük által űzött vasiak. A nyolc győzelemből tehát nem lett kilenc, a kupa legjobb nyolc csapata közül a négybe már nem fért be a nagyot küzdő, de támadásban szerdán gyakran tanácstalan NYKK. A vége pedig ugyanúgy 24 pontos különbség lett, mint a decemberi bajnokin. Csak most "oda"…

Jegyzőkönyv
Körmend–Marso-Vagép NYKK 88–64 (28–13, 20–24, 21–14, 19–13)
Körmend, 1800 néző, v.: Földházi, Cziffra, Pálla.
Körmend: Thomas 21, Ferencz 8/6, Fodor G. 10/3, Vavra P. 11, Ocitti 11/3. Csere: Henderson 15/3, McCants 6, Fodor M., Trummer 6/6. Edző: Krivacsevics Dragoljub.
NYKK: Savic, Buchanan 17/3, Mouton 16/9, Sitku 11, Helbich 10. Csere: Siska 2, Trepák 5/3, Krasznai 3/3. Edző: Déri Csaba.
Kipontozódott: Helbich (39. perc).
Az eredmény alakulása, 2. perc: 7–2, 4.: 15–5, 5.: 19–9, 8.: 27–9, 9.: 27–13, 13.: 30–18, 15.: 39–22, 17.: 44–29, 19.: 48–32, 22.: 54–39, 24.: 58–39, 26.: 59–46, 28.: 59–49, 32.: 73–53, 34.: 73–57, 36.: 79–59, 39.: 80–59.
Krivacsevics Dragoljub: – Gratulálok a csapatomnak és a közönségnek is. Ma újra bebizonyítottuk, hogy milyen a körmendi szív!
Déri Csaba: – A továbbjutás Nyíregyházán dőlt el, ahol nem tudtuk megtartani huszonöt pontos előnyünket. Le kell vonni a tanulságokat, az ilyen meccsekkel készülhetünk fel a rájátszásra.