szon-sportoldal

2008.01.02. 19:56

Dombóváron kezdik az újévet

<p>A Marso-Vagép NYKK A csoportos férfi kosárlabdacsapatának tagjaik nem engedhették el magukat szilveszterkor, tekintve, hogy az új esztendő második napján már bajnoki mérkőzést játszanak. Mégpedig Dombóváron.</p>

Jegyzõkönyv

Dombóvár–Marso-Vagép NYKK 103–92 (30–17, 23–23, 19–28, 31–24)
Dombóvár, 800 nézõ, v.: Pálla, Ádám, Király.
Dombóvár: Mills 26/3, Deák 13/9, English 16, Bódi 18/9, Sanders 22/3. Csere: Kinsella 6/6, Simon N. 2. Edzõ: Dzunics Braniszlav.
NYKK: Savic 19/9, Krasznai 1, Buchanan 20/15, Sitku 13/9, Helbich 23/3. Csere: Siska 12/6, Trepák 4. Edzõ: Déri Csaba.
Kipontozódott: Helbich (38. perc), Siska (40.).
Az eredmény alakulása, 3. perc: 9–3, 6.: 18–7, 9.: 30–11, 13.: 36–24, 16.: 44–26, 18.: 47–35, 23.: 56–50, 25.: 64–50, 29.: 68–63, 32.: 80–68, 34.: 85–79, 36.: 88–81, 39.: 95–88.
Dzunics Braniszlav: – Az elején egy kicsit jobban védekeztünk, mint ellenfelünk, a megszerzett elõnyt pedig végig tartani tudtuk.
Déri Csaba: – Rosszul kezdtünk, aztán sikerült felzárkóznunk, és egy nagyon jó mérkõzést játszanunk a kiváló erõkbõl álló Dombóvár ellen. A gyõzelemhez ehhez több kellett volna.

19:42:  Véget ért a mérkőzés, amelyet a Dombóvár 103-92-re megnyert.

19:38: Bódi harmadik hármasával, másfél perccel a vége előtt 97-88.

19:35: English zsákolt akkorát, hogy majd leszakadt a palánk (90-81). Buchanan büntetőjéből csak egyik jó, de a három pontos kísérlete tökéletesre sikerült. Három perccel a befejezés előtt: 90-85.

19:30: Öt perccel a vége előtt 88-79.

19:28: Siska és Sanders triplaparádéja után hat perccel a vége előtt 85-79.

19:25: Úgy tűnik, végzetes hiba volt beragadni a negyedik negyed rajtjánál. Mills újabb kosara után az immár 21 pontos Helbich kosara volt az első vendégtalálat ebben az etapban. 33. perc: 80-73, Savic dobott triplát.

19:23: Mills és Sanders gyártott hat pontot a negyedik negyed nyitányaként, újabb vendég labdavesztés. 32. perc: 78-68.

A harmadik negyedet követõen

Dombóvár–Marso-Vagép NYKK 72–68 (30–17, 23–23, 19–28)
Dombóvár: Mills 17/3, Deák 11/9, English 8, Bódi 15/6, Sanders 13. Csere: Kinsella 6/6, Simon N. 2.
NYKK: Savic 14/6, Krasznai 1, Buchanan 16/12, Sitku 8/6, Helbich 19/3. Csere: Siska 4, Trepák 4.
Az eredmény alakulása, 3. perc: 9–3, 6.: 18–7, 9.: 30–11, 13.: 36–24, 16.: 44–26, 18.: 47–35, 23.: 56–50, 25.: 64–50, 29.: 68–63.

19:18: Pálla játékvezető húzta ki a Dombóvár szekerét a hullámvölgyből, de a könnyű síppal befújt, Bódi által értékesített büntetőire Buchnanan triplával felelt. Sanders és Trepák kosaraival, 72-68-nál zárult a harmadik etap.

19:16: Buchanan és Siska alakításaival öt pontra zárkózott fel az NYKK, 1:15 perccel a harmadik etap zárása előtt 68-63-nál hazai időkérés.

19:13: Buchanan állított az irányzékon, NBA-s triplát dobott, majd Savic is betalált. Rossz hír, hogy Helbichnek megvan a negyedik személyije, így újra pihen. Két perccel a negyed vége előtt 68-59.

19:11: Helbich négy pontjával lett 64-54, Sitku triplája kimaradt, Mills viszont betalált, 66-54, 27. perc.

19:06: Savic triplája után már csak hat pont volt közte (56-50), de Sanders és Bódi duplájával újra kétszámjegyű a különbség, Bódi szárnyal, ziccerével a 25. percben 62-50. A három faultos Helbich újra a pályán.

19:04: Bár Bódi is bevágott egy triplát, Sitku két támadásból öt pontot gyártott, így újra tízen belül az NYKK, 22. perc: 56-47.

19:02: Megkezdődött a második félidő, Savicé az első dupla, 53-42.

Jegyzõkönyv a nagyszünetben

Dombóvár–Marso-Vagép NYKK 53­–40 (30–17, 23–23)
Dombóvár: Mills 13/3, Deák 11/9, English 8, Bódi 6/3, Sanders 9. Csere: Kinsella 6/6, Simon N.
Az eredmény alakulása, 3. perc: 9–3, 6.: 18–7, 9.: 30–11, 13.: 36–24, 16.: 44–26, 18.: 47–35.

18:46: Buchanan büntetőivel zárult az első félidő, az amerikai légiós mindkettőt bedobta, de Millsnek még négy másodperc elég volt ahhoz, hogy végigvigye a pályán a labdát, és betaláljon. 53-40 a nagyszünetben.

18:43:Buchanan és Sitku egy-egy triplájával lopta közelebb a távolságot az NYKK, majd az újabb labdaszerzés után Helbich vétett buta támadó hibát. 19. perc: 51-38, hazai időkérés.

18:40: Egyedüliként Helbich játszik jól a vendégek közül, a horvát center közelről is betalált, majd Krasznai két büntetőjéből a második esett be. 17. perc: 47-32.

18:39: Deák harmadik triplájával ismét 20 pont van közte, 16. perc: 47-26, de Helbich is szerzett egy hármast, 47-29.

18:35: Helbich büntetőivel 39-26-ra módosult az állás, majd Sanders is betalált a túloldalon. 15. perc: 41-26.

18:30: Némileg magához tért az NYKK, amit Buchanan triplája és Helbich két duplája támaszott alá. Bódi büntetőjével  36–24 a 13. percben.

18:25: Siska és Savic összesen szerzett hat pontja csökkentette a nyíregyházi gondokat (30–17), de a helyzet így sem ideális, mert a jelek szerint Mouton harcképtelen.

18:23: Ez egy ilyen meccs, az NYKK-nak semmi, a Dombóvárnak minden sikerül. Sanders büntetői mondjuk nem, de így is 30-11 a házigazdának.

18:20: A fülsüketítő zaj közepette is bedobta mindkét büntetőjét Trepák, de Englishnek is volt válasza, majd Sanders zsákolt egyet. Kinsella újabb hármasával a 9. percben 28-11.

18:17: Az időkérés után Déri Csaba kettős cserével próbálkozott, Siska és Trepák is a pályán. Dudaszóra Sitku zsákolt egyet, 7. perc: 18-9.

18:14:Buchanan egy ziccer után most triplakísérletet rontott, odaát az új szerzemény Kinsella bemutatkozásként bevágott egy triplát. Mills is eredményes, 6. perc: 17-7.

18:11: Sok a dobás nélkül befejezett vendégtámadás, Helbick kosarára Bódi válaszolt, 5. perc: 11-5. Bódi második faultja után érkezik az új szerzemény, Kinsella.

18:08: Időközben kiderült, hogy Motoun megsérült a bemelegítés közben, Szabó Gábor gyúró a vádliját masszírozza. A 3. percben 7-3 a hazaiak javára, az NYKK egyetlen kosarát Savic szerezte triplából.

18:00:  Déri Csaba gesztust gyakorolt azzal, hogy a kezdőbe jelölte a dombóvári születésű Krasznait. Az első kosár Deáké, 1. perc: 2-0.

Kezdõcsapatok

Dombóvár: Mills, Deák, English, Bódi, Sanders.
NYKK: Savic, Krasznai, Buchanan, Sitku, Helbich

17:56: Megadják a módját Dombóváron a játékosok bemutatásának. Miután a vendégeket a parkettre szólították kialadtak a lámpák, egy fénycsóva követte a helyi utánpótlás pályán körbefutó képviselőjét, majd ugyanilyen módon egyesével érkeztek a kedvencek is. Valóban kedvencekről van szó, minden egyes játékos óriási üdvrivalgás és kürtszó köszönt. Amúgy a sportszerű közönség a helyi kötődésű Krasznai Tibort és a Dombóváron sikeresen dolgozó Déri Csabát is megünnepelte a bemutatásnál.

17:52: Harmadik mérkőzésére készül nyíregyházi színekben az amerikai Gary Buchanan, aki a klosterneuburgi Közép-európia Liga-összecsapás és a körmendi bajnoki után újfent idegenben bizonyíthat. Dombóvári oldalon ezen a találkozón mutatkozik be az amerikai Mark Kinsella, aki a sérült DuJuan Wileyt pótolhatja időlegesen. A 18 órakor kezdődő mérkőzést az Ádám, Király, Pálla játékvezetői hármas dirigálja.

17:30: A nagy távolság ellenére a mérkőzésnapi utazást választotta a nyíregyházi csapat, amely reggel indult, és a Gunarasfürdőn elköltött ebéd után pihent egy kicsit. Az U 20-as gárdák mérkőzését némi meglepetésre hat ponttal a Dombóvár nyerte – majd a felnőttek visszavágnak.

Több szempontból is pikáns a 18 órakor kezdődő Dombóvár-Marso-Vagép NYKK élvonalbeli férfi kosárlabdabajnoki. Egyrészt a 2008-as esztendőben ez az első élvonalbeli találkozó hazánkban, aztán a tolnaiak elég eredményesen szerepelnek, jelenleg a negyedik helyen állnak.

Többen egykori kenyéradójuk ellen meccselnek, így például a hazai oldalon Bódi Ferenc és Simon Nándor, az NYKK-ban pedig Krasznai Tibor nem egyszerűen volt csapata, hanem nevelőegyesülete ellen veszi majd fel a harcot. Déri Csaba edző is dolgozott már Dombóváron, kedves hely számára a tolnai város, és ez jó előjel, hiszen a tavalyi esztendő utolsó meccsére, Körmendre hasonló érzésekkel érkezhetett.

A házigazda negyedik helyen állomásozik a tabellán, négy légiósa közül Wiley megsérült, pótlására az ünnepek alatt a 213 centi magas, amerikai Mike Kinsellát szerződtették. Mindazonáltal Déri Csaba, a nyíregyháziak edzője bizakodó, elvégre legutóbb a körmendi oroszlánbarlangban is nyerni tudtak fiai.