szon-sportoldal

2007.12.19. 20:38

NYKK: évzáró meccs Körmenden - élőben

<p>A Marso-Vagép NYKK élvonalbeli férfi kosárlabdacsapata fölényes győzelemnek örülhet: 75-99 lett a körmendi mérkőzés végeredménye, így elmondhatják, hogy hatalmas bravúrral zárták a 2007-es évet! Kövesse nyomon az összecsapást percről percre portálunkon!</p>

Jegyzőkönyv
Körmend–Marso-Vagép NYKK 75–99

(18–16, 23–31, 18–27, 16–25)
Körmend, 1500 néző, v.: Forrai, Bognár, Török.
Körmend: Harris 18/3, Fodor M. 4, Ferencz 2, Vavra P. 16, Ocitti

12. Csere: Moric 11, Trummer 10/9, Gráczer, Kocsis 2.
NYKK: Savic 22/9, Buchanan 29/21, Mouton 13, Sitku 13/6, Helbich

2. Csere: Trepák 17/3, Siska 3/3, Krasznai, Farkas A.

Az eredmény alakulása, 2. perc: 0–5, 3.: 4–9, 5.: 8–11, 8.: 13–15, 13.:

22–24, 14.: 22–27, 16.: 31–30, 18.: 37–36, 20.: 41–44, 22.: 43–54, 25.:

49–57, 27.: 52–65, 29.: 59–72, 33.: 62–79, 38.: 71–90.

20:33: Erre nincs jelző, káprázatos győzelmet aratott az NYKK! 75-99 a vége

20:31: Sitku triplája után (71-93) némi gúnnyal kezdett rá a helyi tábor a húsz, húsz rigmusra. Tóth Gergely büntetői kimaradtak, egy perc van vissza.

20:29: „Fagyasztja a korongot” az NYKK, de megy az idő. Mi az, hogy! Savic duplája jó és jöhet a büntető. A lecserélt Buchanant vastaps kíséri, a bümtető jó, 71-90, két perc. Ezt már nem lehet elbukni!

20:26: Kérem szépen, a nyíregyházi szurkolók hangja elnyomja a körmendiekét. Érthető a helyzet, ha az eredményjelzőre nézünk. Harrisnek csak az egyik büntetője jó, Sitku balosa viszont beesett. Négy perc van hátra, 71-87.

20:25: Nagyon lassan telnek a percek, de minden egyes szekundummal közelebb kerül az NYKK a bravúrhoz. A zseniális Trepák triplája ugyan kimaradt, de így 70-85 az utolsó 5 perc előtt.

20:22: Mondani sem kell, Buchanan triplája (a hetedik…) lendítette át a némi holtponton az NYKK-t, majd Harris duplája következett, 34. perc: 68-82.

20:20: Savic demoralizáló triplájára Harris ziccerrel felelt, 32. perc: 64-79.

20:16: Menti a menthetőt a Körmend, egész pályás lepattanásra jöttek ki. Vavra megütötte Trepákot, a nyilvánvaló kiállítás helyett csak szándékos fault, Trepák büntetőivel 61-76.

A harmadik negyed után
Körmend–Marso-Vagép NYKK 59–74 (18–16, 23–31, 18–27)
Körmend, 1200 néző, v.: Forrai, Bognár, Török.
Körmend: Harris 11/3, Fodor M. 4, Ferencz, Vavra P. 16, Ocitti 9. Csere: Moric 9, Trummer 10/9, Gráczer.
NYKK: Savic 14/6, Buchanan 26/18, Mouton 6, Sitku 8/3, Helbich 2. Csere: Trepák 15/3, Siska 3/3.
Az eredmény alakulása, 2. perc: 0–5, 3.: 4–9, 5.: 8–11, 8.: 13–15, 13.: 22–24, 14.: 22–27, 16.: 31–30, 18.: 37–36, 20.: 41–44, 22.: 43–54, 25.: 49–57, 27.: 52–65, 29.: 59–72.

20:14: Savic duplájával ért véget a harmadik negyed, 15 pont az előnyünk!

20:12: Buchanan nemcsak a duplát, a bónuszbüntetőt is bedobta, 32 másodperccel a negyed vége előtt 59-72.

20:09: Savic bravúrkosarára Harris négy ponttal felelt, 2 perccel a negyed vége előtt 57-67.

20:05: Az új amerikai most nem dobott, hanem passzolt, a meccs másik hőse, Trepák pedig betalált, Siska triplájával pedig a 27. percben 52-65. Csoda, hogy Zsebe Ferenc időt kért?

20:04: Buchanan maga a csoda, bentvan a hatodik triplája is. 26. perc: 50-60.

20:00: Fodor és Ocitti kosarai után pokolivá vált a hangulat, de az újabb támadást megúsztuk. Savic tripla, 24. perc: 47-57.

19:58: Savic varázslatos kosara után 43-52, majd Buchanan triplája márt „bentről esett ki”. Trepák duplájával 43-54.

19:55: Megkezdődött a második félidő, méghozzá Buchanan ziccerével, amit büntető is követ. Bentvan, 41-50.

További végeredmények: Kecskemét-Kaposvár 77-87, Paks-Pécs 80-84. A nagyszünetben: Sopron-ZTE 37-40.

Az első félidő után
Körmend–Marso-Vagép NYKK 41–47 (18–16, 23–31)
Körmend: Harris 7/3, Fodor M., Ferencz, Vavra P. 14, Ocitti 4. Csere: Moric 6, Trummer 10/9, Gráczer.
NYKK: Savic 5/3, Buchanan 17/15, Mouton 6, Sitku 8/3, Helbich 2. Csere: Trepák 9/3.

19:41: Vége az első félidőnek, Buchanan negyedik és ötödik triplájával (utóbbi a dudaszóra esett) 41-47 az állás.

19:37: Sitku is belelendült, zsinórban szerzett öt pontjával 39-41, egy perccel az első félidő vége előtt Zsebe edző időt kért.

19:35: Trepák és Trummer dobópárbaját láthatjuk most, 18. perc: 37-36, a körmendi bedobó sajnos a triplákat gyártja, már háromnál tart.

19:32: Vavra kosara után vezetett a Körmend, de csak másodpercekig, mert Trepák is betalált, Zsebe mester időt is kért. 17. perc: 31-32.

19:29: Az immár 14 pontos Vavra újabb kosaraival oda az előny nagy része, 15. perc: 26-27, Savic triplájával 26-30.

19:26: Trepák triplája is beesett, 13. perc: 22-24, majd Buchanan harmadik hármasát gyártotta, 22-27.

19:24: Buchanan triplája jelentette a második etap első kosarát, majd Vavra következett, 12. perc: 20-19.

Az első negyed után

Körmend–Marso-Vagép NYKK 18–16
Körmend: Harris 5/3, Fodor M., Ferencz, Vavra P. 8, Ocitti 4. Csere: Moric, Trummer 1, Gráczer.
NYKK: Savic 2, Buchanan 5/3, Mouton 4, Sitku 3, Helbich 2. Csere: Trepák.
Az eredmény alakulása, 2. perc: 0–5, 3.: 4–9, 5.: 8–11, 8.: 13–15.

19:21: Trummer büntetőjével ért véget az első negyed, amelynek jelentősebb részében az NYKK vezetett, most két pontos a hazai előny.

19:18: Harris kosaraival először vezet a Körmend (17-16), 10 másodperccel a negyed vége előtt Déri Csaba kért időt.

19:14: Folyamatos játékkal telnek a percek, alig-alig áll a játék, Ocitti kosarával 15-15. Sitku büntetőjével 15-16, 9. perc.

19:11: A vendégek kezdő ötöséből utolsóként Mouton is feliratkozott a pontszerzők közé, majd Harris triplájával lett 13-13 az állás a 7. percben.

19:09: A már hat pontos Vavra büntetőivel zárkózott fel egy pontra a Körmend, majd Sitku következett, 5. perc: 8-11.

19:06: Pillanatok alatt 5-0-s előnyt szerzett az NYKK (Buchanan triplát dobott), majd Vavra négy pontja következett, Savic és Buchanan kosaraival lett 4-9, Ocitti zsákolásával a 4. percben 6-9.

19:03: Fantasztikus hangulatban, telt ház előtt megkezdődött a mérkőzés. A feldobásnál Ocitti ütötte el a labdát, az első kosár Helbiché, 0-2.

18:55: Ez az előnye annak, ha a tudósító közvetlenül a zsűriasztal mellett foglal helyet, máris megvannak ugyanis a kezdőcsapatok. Íme!

Körmend: Harris, Fodor M., Ferencz, Vavra P., Ocitti.
NYKK: Savic, Buchanan, Mouton, Sitku, Helbich.

A mérkőzést a Forrai, Bognár, Török játékvezetői hármas dirigálja.

18:30: Bajnoki mérkőzésen ezúttal mutatkozik be a nyíregyházi az amerikai légiós Gary Buchanan, akinek bevetésétől sokat remélnek az NYKK elöljárói. Ezzel összefüggő hír, hogy László Róbert már nem tagja a keretnek, vele szerdán közös megegyezéssel szerződést bontottak, mivel a vártnál komolyabb a sérülése, felépülése egy hónapnál is tovább eltarthat. A felek azzal váltak el egymástól, hogy a vajdasági hátvéd szükség esetén vagy alkalomadtán visszatérhet Nyíregyházára.

18:10: Nem akarunk lerombolni egy mítoszt, de meglepődtünk a körmendi csarnok - pontosabban a Somogyi Általános Iskola tornacsarnokának - méretein. Főleg annak tudatában, hogy nem ritkán 2500 körüli nézőszám jelenik meg a vasiak hazai találkozóiról szóló tudósításokban.

Nos, megszámoltuk, 604 ülőhely övezi a pályát, ezek szerint a másik átlagban 1896 néző az egyik palánk mögötti mintegy 20 méter szélesen elhelyezkedő kilenc soros állóhelyi, illetve a másik oldali egysoros galérián szokott elhelyezkedni… Szerény megítélésünk szerint 1200 néző esetén már levegőt sem lehet kapni a teremben

Az viszont kétségtelenül impozáns, ami a városban körülveszi a kosárlabdát. Már a meccs előtti órákban érzékelhető volt, hogy errefelé esemény egy mérkőzés, még így is, hogy a Körmend nem a legjobban szerepel a mostani bajnokságban. A tradíciókról pedig csak annyit, hogy az egyik palánk mögött három bajnoki és hat kupaelsőségről megemlékező zászló, no meg a Körmendi Hírességek Csarnoka ékeskedik.

Véget ért az U20-as csapatok előmérkőzése, amelyet 103-89-re a körmendiek nyertek meg.