2018.08.03. 09:37

Váltóbronz a junior uszonyosúszó Eb-n

Isztambul - Egy bronzéremmel zárták a medencés versenyeket a magyar fiatalok az Isztambulban zajló junior uszonyosúszó Európa-bajnokságon - olvasható a Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ) közleményében. Ez azonban annál értékesebb, mert váltóban sikerült dobogós helyezést elérni, és a csapat versenyszámokban elért eredmények az adott ország uszonyosúszó sportjának erősségét jelzik.

A 4x100 méteres felszíni váltóban Kothencz Petra, Deme Dorka, Kiss Blanka és – az 50 uszonyos gyorson egy nappal korábban diadalmaskodó – Szabó Anita képviselte hazánkat: az együttes végül a harmadik helyen ért célba. A váltó sikerével a 14 fős magyar válogatott azzal is büszkélkedhet, hogy mindhárom úszásnemben voltak dobogósaink Törökországban.

„Szereztünk érmet uszonyos gyorsúszásban, búvárúszásban és immár felszíni úszásban is. Ez is mutatja, hogy mennyire egységes és mennyire színes ez a válogatott” – mondta Kókai Dávid csapatvezető.

A 18 éven aluliak kontinensbajnokságának medencés versenyeit hétfőtől csütörtökig rendezték, míg pénteken a nyíltvízi hosszútávú futamokra kerül sor Isztambulban.

- NVESZ -

Junior uszonyosúszó Európa-bajnokság, a 4. nap magyar eredményei (1-8. hely):

• Lány 50 m búvárúszás: 7. Szabó Anita
  • Lány 800 m felszíni úszás: 5. Hajnács Lili, 6. Varga Jázmin
  • Lány 4x100 m felszíni úszás váltó: 3. Magyarország (Kothencz Petra, Deme Dorka, Kiss Blanka, Szabó Anita)